Makáči

Najlepší sú takzvaní „nenápadní“ herci, ktorí sa snažia na seba upútať pozornosť za každú cenu. Minule do päťky nastúpili dvaja chalani, ktorí išli očividne s posilňovne. Najprv zhodnotili, že v električke je teplo a vyzliekli si bundy.

Keďže bolo stále teplo, dali si dole aj hrubé mikiny s kapucňami. Postavili sa tak, aby všetci videli ich obrovské bicepsy, v napasovaných tričkách, ktoré boli hrubšie ako nohy priemerného človeka. Samozrejme, obaja trpeli syndrómom „hlavohrude“, jednoducho krk ako taký sa im niekde stratil dôsledkom nadmerného cvičenia, alebo užívaním nejakých podporných látok. Po chvíli zistili, že sa vidia v odraze skla, tak sa začali napínať ešte viac a dokonca sa im v tvárach zrkadlila radosť.

Miesto, kde stáli bolo nepriechodné a rozdelilo električku na dve časti a ani sa nikto nepokúšal prejsť z jednej strany na druhú. Odrazu jeden „hlavohruď“ veľavýznamne pozrel na druhého a hlasom ako z hrnca zareval, „Úplne, že úplne!“ Upútal pozornosť minimálne polovice cestujúcich a kútiky úst sa mu pozdvihli do víťazného úsmevu. Jeho kamarát chvíľu premýšľal, pozorný človek na jeho tvári mohol vidieť „ťažké myšlienkové pochody“ a potom zareval aj on, „Úplne, že úplne!?“ Zmenil to na otázku a všetci sme tušili, že pôjde o veľmi duchaplný rozhovor.

Prvý hlavohruď prikývol a s dramatickým povzdychom už oveľa tichšie odvetil: „Úplne…že úplne“. Ak by ste čakali pokračovanie rozhovoru, čakali by ste márne. Toto bolo všetko čo povedali na trase Dúbravka a Staré mesto. Samozrejme, ak nerátam vystupovanie v tričkách a neskoré zistenie, že vonku nie je teplo a môžu im prechladnúť „úplne, že úplne“ svaly.

Gabi Caprea

Súvisiace články

Kalendár
apríl 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
« mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930