Regionoviny
Záhrada kvitnúcich kvetov od Ivety Bencovej v Galérii SPP

 AKTUALITY
  • Záhrada kvitnúcich kvetov od Ivety Bencovej v Galérii SPP Prvý jarný týždeň bude v Galérii SPP patriť otvoreniu výstavy Záhrada slovenskej výtvarníčky Ivety Bencovej, ktorá naplní priestor rozkvitnutými kvetmi. Návštevníci si môžu pozrieť expozíciu malieb, ako aj keramických objektov....
  • SVETOVÝ DEŇ VODY 2023 Asociácia vodárenských spoločností si 22. marca pripomína Svetový deň vody, ktorý každoročne vyhlasuje Organizácia spojených národov. Tento rok sa zameriava na urýchlenie zmien na vyriešenie krízy v oblasti vody a...
  • Lučenec: V mestskom sade pribudli SLNEČNÉ HODINY Slnečné hodiny sú prastarým prostriedkom na meranie času. Rotácia Zeme spôsobuje zdanlivý pohyb Slnka po oblohe. Slnko vrhá tieň, ktorý potom za pomoci tienidla a stupnice ukazuje čas. Najstaršie zmienky...
  • Novembrový program v Novohradskom múzeu a galérii Aj tentokrát vám Novohradské múzeum a galéria prináša krátky program na november. Určite je sa na čo tešiť, ponuka je pestrá. Rôzné hry či aktivity najmä pre deti. A samozrejme...
  • Festival AMAVET má už 25 rokov Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) vás pozýva na jubilejné finále súťaže – 25. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET 2022. Podujatie sa uskutoční v dňoch 7. a 8....
Záhrada kvitnúcich kvetov od Ivety Bencovej v Galérii SPP
22 marca
22:07 2023

Prvý jarný týždeň bude v Galérii SPP patriť otvoreniu výstavy Záhrada slovenskej výtvarníčky Ivety Bencovej, ktorá naplní priestor rozkvitnutými kvetmi.

Návštevníci si môžu pozrieť expozíciu malieb, ako aj keramických objektov. Výstava potrvá od 24. marca do 27. apríla 2023.

Konceptom mojej súčasnej výstavy je záhrada a prebieha v dvoch rovinách. Prvá prináša emocionálny pocit z kvitnúcich kvetov a v druhej sa zrkadlia myšlienkové pocity z reality, ktorú si každý nesie vo svojom vnútri na základe svojich prežitkov,“ hovorí Iveta Bencová.

Pre autorku, ako sama zdôrazňuje, je dôležitý trojuholník, v ktorom sa zrkadlí prepojenie obrazu, autora a toho, kto stojí pred obrazom.

Iveta Bencová je komplexná umelkyňa pracujúca s rovnými povrchmi a 3D objektmi. Medzi jej diela patria abstraktné maľby, ktoré farebnosťou a tvarom dopĺňajú sklenené výtvory a keramika. Charakteristickými znakmi jej tvorby a videnia sveta sú magickosť námetov, jednoduchosť tvarov a citlivá kombinácia farieb.

Obrazy vytvára kombináciou akrylových farieb a modelovej omietky. Pomocou tejto techniky transformuje ploché plátno do 3D priestorov. Prenesený trojrozmerný svet na plochu divákov upokojuje a zároveň provokuje k zamysleniu a zastaveniu sa. Jej umenie ich má preniesť z racionálneho sveta do sveta emócií.

Výstava Záhrada bude prístupná verejnosti do 27. apríla 2023 v priestoroch Galérie SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave. Vstup je pre všetkých návštevníkov bezplatný.

Iveta Bencová (* 1968) je slovenská umelkyňa a výtvarníčka, aktuálne žijúca v Banskej Bystrici. V rokoch 1987 až 1992 absolvovala štúdium na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a v štúdiu pokračovala na Vysokej škole výtvarných umení AFAD v Bratislave v ateliéri profesora Vojtecha Kolenčíka. Pôsobila ako asistentka profesora Rumanského a po skončení štúdia sa začala venovať abstraktnej maľbe. Prezentovala sa na individuálnych výstavách doma aj v zahraničí, v štátnych aj súkromných galériách v Nórsku, Dubaji, Krakove, Mníchove, Laxemburgu, Banskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši, Martine, Žiline, pred dvomi rokmi vystavovala v Galérii Michalský dvor v Bratislave. Svoje obrazy v roku 2022 prezentovala vo svojej galérii v Banskej Bystrici v Gallery Lazovná1 a v galérii Bloom v Divíne.

Share


O autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Rádio Extra

Free Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Dnes je:

KALENDÁR

apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Partner

Zdravie a krása