Regionoviny

O nás

Regionoviny sú internetový spravodajský portál so zreteľom na pozitívne informácie. Prinášajú aktuálne informácie najmä z rôznych oblasti Slovenska,  kultúry ale aj názory a komentáre na aktuálne dianie či školstvo a prírodu vôkol nás. Regionoviny ako prvé na Slovensku priniesli obsah pozitívneho spravodajstva a toto prvenstvo patrí iba nám. Značka internetových novín je jedinečná nezameniteľná, farby loga sú modrá a zlatisto-hnedá.

História

Regionoviny.sk oficiálne uzreli svetlo sveta 1. januára 2011, i keď názov stránky bol zaregistrovaný už 6.12.2010. Cesta k názvu stránky nebola vôbec jednoduchá, ale čas ktorý sme nad ním rozmýšľali nebol zbytočný. Prvoradým cieľom sú pre nás mladí, no priestor dávame všetkým ľudom bez ohľadu na vek, rasu, zdravotný stav a podobne. Sme otvorení novým veciam a nebránime sa akejkoľvek spolupráci. Život má veľa podôb a emócie sú jeho neoddeliteľnou súčasťou. Niektoré stránky prinášajú negatíva iné zas pozitíva. My sa však zameriavame na kultúru a pestrejšie stránky života. Každá stránka má svoje poslanie, či už v rámci kriminality, politiky, a negatívnych informácií. Bulvarizácia nie je pre nás prioritou a na stránke sa objaví len okrajovo.  Sme jedineční a projekt pozitívneho spravodajstva sme na mediálny trh priniesli ako prví už v januári 2011. Ostatné stránky považujeme za plagiátorské bez akejkoľvek ochoty spolupracovať.

 

Redakcia

Redakcia Regionovín je tvorená profesionálnymi i amatérskymi spolupracovníkmi. Každý môže prispieť článkom alebo komentárom, o ktorý sa chce podeliť s ostatnými. Redakčný tím priebežne oslovuje aj mladých talentovaných žurnalistov, ktorí chcú svoje diela publikovať verejne. Priestor u nás majú aj občianske iniciatívy a mimovládne organizácie, ktoré chcú verejnosť formou tlačových správ informovať o svojich aktivitách.

Priestor pre kariéru

Väčšina príspevkov je tvorená na dobrovoľnej báze, avšak uplatnenie nájdu aj spolupracovníci, ktorí chcú u nás naštartovať svoju profesionálnu kariéru.

Priestor pre umelcov

Regionoviny.sk myslia i na ľudí s nadaním, veľmi radi uverejnia tvorbu poézie či prózy v rubrike Zlaté pero. Svoje básne, alebo poviedky, novely či romány môžete posielať na tvorba@regionoviny.sk. Taktiež radi uverejnime zaujímavé fotografie, nevšedné umenie prostredníctvom fotoaparátu či kamery. Vide a fotky zasielajte na fotovideo@regionoviny.sk Tešíme sa na všetky.

 

Denne aktualizované správy z rôznych oblastí a pokojné médium. To je to čo vám ponúkame. Neváhajte a pridajte sa k nám.  Sme médium, ktoré tvoria ľudia pre ľudí. I malé veci môžu byť veľkými, a práve preto radi príjmeme do tímu každého.

…Sú to vaše Regionoviny!

MEDZINÁRODNÉ DNI

Pozitívne rádio

Live vysielanie

UDALOSTI

  • 1111 – Henrich V. bol korunovaný za cisára Svätej ríše rímskej
  • 1598 – francúzsky kráľ Henrich IV. podpísal Nantský edikt, ktorý zaručoval slobodu vyznania hugenotom
  • 1849 – Maďarsko sa stalo republikou
  • 1941 – bola podpísaná zmluva o neutralite medzi Sovietskym zväzom a Japonskom
  • 1943 – Nemecko zverejnilo objav masového hrobu poľských vojnových zajatcov v Katynskom lese popravených sovietskou armádou
  • 1950 – v Česko-Slovensku prebehla „akcia K“ – likvidácia mužských rádov a reholí
  • 1974 – spoločnosť Western Union (v spolupráci s NASA a Hughes Aircraft) vypustila prvý americký geostacionárny komunikačný satelit Westar 1
  • 1987 – Portugalsko a Čína podpísali dohodu, že Macao bude v roku 1999 vrátené Číne
  • 1990 – Sovietsky zväz oficiálne priznal zodpovednosť za masaker v Katynskom lese

Los Brados – Lásku nezastavíš

KALENDÁR

apríl 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Partner

Zdravie a krása