Ako veľmi som na vážkach v prípade dôvery v našu vládu?

95 x Prečítané Bez komentára
Väčšina z nás si v čase silnejúcej pandémie kladie otázku: Čo robíme zle? Odpovedí dokážeme nájsť viac než dosť, a však odhadnúť, ktorá je tá správna, je hádam nemožné.

Myslím si, že ide zrejem o súhru viacerých z nich. Môžeme vidieť príčinu v neschopnosti vlády? Myslím si, že aj to je jedna z mnohých ďalších alternatív. Však či to nebola práve vláda Igora Matoviča, ktorá v čase, keď sme sa radili medzi špičku vo svete s bojom proti pandémii, otvorila hranice? Či to neboli práve naší politici, ktorí sa rozhodli míňať svoje peniaze v zahraničných destináciách a na spoločenských podujatiach? Nie len že neboli ani dobrým vzorom pre občanov, ale zrejme sami podľahli ošiaľu, že Covid-19 nemá nad Slovákmi moc. Sami sa rozhodli neakceptovať žiadne z odporúčaní, ktoré nás mali chrániť pred pandémiou.

A čo dnes? Dostal premiér Igor Matovič už konečne rozum? Nie, ba práve naopak. Hoci zimné obdobie prináša každoročne oslabenie ľudského organizmu pred chorobami, náš premiér sa rozhodol realizovať celoštátne testovanie. Bol ochotný riskovať životy tisícok ľudí, ktorí sa ho zúčastnili pod hrozbou tvrdých sankcií. A tak je to dodnes. Stovky ľudí navštevujú testovacie centrá každý víkend, a to i napriek tomu, že Covid-19 sa v chladnejšom prostredí šíri omnoho rýchlejšie, i napriek tomu, že združovanie občanov na jednom mieste sa neodporúča, i napriek tomu, že je viac ako pravdepodobné, že v radoch budú stáť desiatky ľudí, ktorí už Covidom-19 trpia. Títo ľudia musia týždeň čo týždeň riskovať svoje životy a životy svojich rodín, a to len preto, lebo vláda Igora Matoviča si neuvedomuje dôsledky svojich činov a sama neakceptuje vlastné nariadenia, hoci ostatným sa vyhráža sankciami v prípade ich nedodržiavania. Či o tom nesvedčí aj ospravedlnená účasť pozitívne testovaných poslancov na zasadaní NR SR?

Zamýšľať sa nad chybami našej vlády môžeme hádam donekonečna. Vo vzduchu však visí otázka: Sme ešte stále ochotní akceptovať rozhodnutia, ktoré ohrozujú naše vlastné životy?

Autor: Mário Révész

V rubrike : Názory a polemiky

O autorovi

Mário Révész
Moja obľúbená veta začína vždy "vedeli ste, že...?" V podstate, to som celý ja. Patrím medzi ľudí, ktorých zaujíma z každého rožku-trošku. Z toho dôvodu aj moje články hovoria o vede, zdraví, náboženstve, politike, hudbe, sociálnych veciach atď. V regionovinách som sa rozhodol publikovať svoje názory práve preto, lebo tu môžem byť skutočne slobodný. Nie je potrebné byť niekým, kým nie som. Môžem písať vlastným štýlom a o čom chcem a kedy chcem. Som absolventom Prvého slovenského literárneho gymnázia v Revúcej a absolventom Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Pochádzam z juhu stredného Slovenska, a však už nejaký čas žijem v našom hlavnom meste, kde som sa aj dostal do tímu redakcie regionoviny.sk Zaraďujem samého seba medzi mladú generáciu rómov so slovenskou národnosťou, ktorí dokážu šíriť medzi ostatných vzdelanosť, spolupatričnosť a pohodu.

Súvisiace články

Môžete napísať komentár

Komentujte a podeľte sa o svoje myšlienky

Jediné pozitívne rádio

Partner

Zdravie a krása