Regionoviny
Názor: Ďalšie bezduché celoplošné testovanie za nami

 AKTUALITY
Názor: Ďalšie bezduché celoplošné testovanie za nami
26 januára
15:41 2021

Slováci sa opäť dali testovať, samozrejme dobrovoľne. Vláda premiéra ide bezhlavo do testovania bez akejkoľvek vízie. Len tak, odchytiť nejakých pozitívnych jedincov a to zas len celoplošne. Na mnohých miestach v chlade, čiže transparentnosť výsledku je ovplyvnená aj týmto faktorom. Keď už sa často v médiach skloňuje pojem experiment, prečo tak bezduchý?

Zavádzajú sa extrémne opatrenia a ďalšie zdrapy papiera, ktorý má takmer nulový charakter. Zbytočne plytvanie financiami z rozpočtu. Zbytočne ničenie životného prostredia. Zrejme si niekto dobre zarobil. Nič sa nezmenilo oproti októbrovému testovaniu. A skutočne ho nebudem nazývať skríningom lebo sa pán premiér naučil nový výraz. Maximálne možno plynulosť a sysytematika.

Pred pár mesiacmi sme sedeli s mojou veľmi dobrou priateľkou Ľubicou za jednýcm stolom a bavili sme sa o téme testovanie. Vtedy Ľubica povedala veľmi skvelú myšlienku: ,,Prečo netestujú lekári a odborníci, ktorí by sa zároveň mohli pozitívne testovaných ľudí pýtať, čo robili v predošlých dňoch, čo jedli, čo pili, kde boli…“ V podstate nájsť nejakého spoločného menovateľa. V poslednom čase mám skutočne pocit, že sa na Slovensku robia veci bezhlavo ale hlavne bezducho a dobre draho. Ľudia sa Na testovaní zgrupovali čím sa opäť ohrozovali a mohli nakaziť jeden od druhého.

Podľa všetkého to vyzerá tak, akoby išlo len na testovaní dobre zarobiť. To, že premiér Igor Matovič je posadnutý testovaním je už viac než isté. Ale dajme si ruku na srdce prečo nehľadať spoločného menovateľa.? Síce áno jeden je a tým je vírus. Avšak aj ten musí v ľudskom tele čosi spustiť. Veď ani spotrebič sa bez tlačidla nezapneme. Kýchnutím alebo kašlaním sa predsa nemusí ďalší jednotlivec ihneď nakaziť. Otázkou je vždy ako zareaguje auto-imunitný systém daného človeka. Milí odborníci niečo v tele spúšťa aktivitu vírusu čo to je? Aj v dnešnej medicíne sa predsa zväčša potláčajú príznaky a nie liečia alebo sa mýlim?

Prečo robíme veci tak plytko a bezducho?

Autor: Miro TrenkaO autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Pozitívne rádio

Live vysielanie

Dnes je:

KALENDÁR

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Partner

Zdravie a krása