Regionoviny
Nadácia mesta Bratislavy opäť podporí komunitný život v meste

 AKTUALITY
  • Záhrada kvitnúcich kvetov od Ivety Bencovej v Galérii SPP Prvý jarný týždeň bude v Galérii SPP patriť otvoreniu výstavy Záhrada slovenskej výtvarníčky Ivety Bencovej, ktorá naplní priestor rozkvitnutými kvetmi. Návštevníci si môžu pozrieť expozíciu malieb, ako aj keramických objektov....
  • SVETOVÝ DEŇ VODY 2023 Asociácia vodárenských spoločností si 22. marca pripomína Svetový deň vody, ktorý každoročne vyhlasuje Organizácia spojených národov. Tento rok sa zameriava na urýchlenie zmien na vyriešenie krízy v oblasti vody a...
  • Lučenec: V mestskom sade pribudli SLNEČNÉ HODINY Slnečné hodiny sú prastarým prostriedkom na meranie času. Rotácia Zeme spôsobuje zdanlivý pohyb Slnka po oblohe. Slnko vrhá tieň, ktorý potom za pomoci tienidla a stupnice ukazuje čas. Najstaršie zmienky...
  • Novembrový program v Novohradskom múzeu a galérii Aj tentokrát vám Novohradské múzeum a galéria prináša krátky program na november. Určite je sa na čo tešiť, ponuka je pestrá. Rôzné hry či aktivity najmä pre deti. A samozrejme...
  • Festival AMAVET má už 25 rokov Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) vás pozýva na jubilejné finále súťaže – 25. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET 2022. Podujatie sa uskutoční v dňoch 7. a 8....
Nadácia mesta Bratislavy opäť podporí komunitný život v meste
09 februára
04:00 2022

V Nadácii mesta Bratislava sú od 1.2. do 15.3. otvorené tri grantové výzvy v programe KOMUNITY: Komunitné aktivity, Komunitné priestory a Funkčnejšie verejné priestory. O granty sa môže uchádzať široká verejnosť – mimovládne neziskové organizácie aj neformálne iniciatívy zastúpené fyzickou osobou, ktoré sa venujú komunitným aktivitám. Vo výzvach je spolu alokovaných 230 000 eur. Minimálna výška podpory nie je stanovená – vo všetkých výzvach sú vítané aj menšie projekty, ktoré žiadajú o nižšie sumy.

Mesto Bratislava pokračuje v systematickej podpore komunitného života aj v roku 2022 prostredníctvom Nadácie mesta Bratislavy. Na základe dopytu z prostredia navyšuje alokáciu v programe o 55 000 eur. Nadácia podporí komunitné a občianske iniciatívy, ich organizovanie a vedenie, udržateľnosť rozmanitých komunitných priestorov a skvalitňovanie verejných priestranstiev vo všetkých mestských častiach.

V oblasti Komunitné aktivity Nadácia podporí komunitné a susedské iniciatívy, občiansku angažovanosť Bratislavčanov a Bratislavčaniek, aktívnu účasť ľudí na spravovaní komunity, organizovanie kultúrno-komunitných podujatí v susedstvách, ako aj vlastný rozvoj rôznorodých mestských komunít. Alokovaná suma vo výzve je vo výške 50 000 eur.

Výzva Komunitné priestory je určená na budovanie udržateľnosti a rozvoja bratislavských komunitných priestorov, pre všetky sociálne skupiny, od materských a seniorských centier po komunitné dielne a miesta pre mladých ľudí. Grant je možné použiť na programové aktivity, ako aj prevádzkové a mzdové náklady. Alokovaná suma vo výzve je 60 000 eur.

Oblasť Funkčnejšie verejné priestory podporí neformálne iniciatívy a mimovládne neziskové organizácie, ktoré oživujú nevyužívané verejné priestranstvá a snažia sa o vytvorenie zelenšej Bratislavy, renovujú vnútrobloky a sídliskové terasy, vytvárajú komunitné záhrady s kompostoviskami či zbernými nádobami na dažďovú vodu a podobne. Podpora bude rovnomerne rozdelená do piatich okresov. Riešenie projektu, ako aj povolenie k užívaniu pozemku môžu záujemci a záujemkyne konzultovať s konzultantami z Metropolitného inštitútu Bratislavy. Alokovaná suma vo výzve je 120 000 eur.

Záujemci a záujemkyne o grantové výzvy sa 3. februára počas Dní Nadácie mesta Bratislavy v čase od 14:00 – 15:00 môžu v rámci webinárov dozvedieť o podmienkach a možnostiach všetkých grantových výziev.

Nadácia mesta Bratislavy je moderný a transparentný systém grantovej podpory mesta, ktorý funguje od roku 2020. Jej hlavným poslaním je napĺňať verejné politiky mesta na princípe „predĺženej ruky“, kedy o kvalite projektov rozhodujú renomovaní odborníci a odborníčky. Výhodou je zrýchlenie schvaľovacieho procesu a zavedenie elektronického systému na podávanie žiadostí.

Podrobné informácie o všetkých plánovaných výzvach v roku 2022 sú dostupné na stránke www.nadaciamesta.bratislava.sk a facebooku Nadácia mesta Bratislavy.

Zdroj: Bratislava.sk

Tags
Share


O autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Rádio Extra

Free Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Dnes je:

KALENDÁR

jún 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partner

Zdravie a krása