Regionoviny
Bratislava/Košice: Vodiči MHD dnes chystajú štrajk

 AKTUALITY
Bratislava/Košice: Vodiči MHD dnes chystajú štrajk
12 apríla
06:09 2021

Cestujúci, ktorí sa dnes okolo ôsmej ráno vyberú do práce v Bratislave a v Košiciach, musia počítať s výrazným ochromením mestskej hromadnej dopravy. Odbory v dopravných podnikoch vyhlásili štrajk. Medzi ôsmou a deviatou hodinou ráno nebudú premávať spoje MHD s výnimkou vodičov, ktorí sa do štrajku nezapoja. Preto je najideálnejšie prísť do práce radšej o hodinu skôr.

Vodiči budú štrajkovať, aby upozornili na výpadok príjmov od štátu pre dopravné spoločnosti počas pandémie koronavírusu. Dopravný podnik Bratislava sľubuje, že do nemocníc sa ľudia v čase štrajku dostanú.

V Bratislave iba tri linky

V Bratislave budú premávať tri linky – číslo 9 do Nemocnice Ružinov, 32 na Kramáre a 98 do zdravotníckeho zariadenia na Antolskej v bratislavskej Petržalke. Ak bude spoj MHD obsluhovať trasu linky v čase výstražného štrajku, vodič vozidlo neodstaví uprostred jazdy, ale obslúži všetky zastávky na trase danej linky až po konečnú.

Deficit až 25 miliónov eur

V dôsledku pandémie prišiel Dopravný podnik Bratislava o 25 miliónov eur na tržbách. Bez možnosti čerpať finančnú pomoc zo štátnych schém Prvej pomoci hrozí aj hromadné prepúšťanie. Racionalizačné a úsporné opatrenia v DPB nestačia na vykrytie výpadku tržieb napriek tomu, že sa v roku 2020 znížili náklady o deväť miliónov eur. Ak DPB nedostane od štátu peniaze, hrozí podľa nej aj zhoršenie kvality mestskej hromadnej dopravy.

Prečítajte si aj Začiatok výstavby infocentra na Kamzíku, obnovy arboréta a rekonštrukcie areálu Malý SlavínO autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Pozitívne rádio

Live vysielanie

Dnes je:

Odoberaj novinky z Regionovín

KALENDÁR

september 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Partner

Zdravie a krása