Regionoviny
Slovenská hudobná liga – súťaž, ktorá pomáha

 AKTUALITY
Slovenská hudobná liga – súťaž, ktorá pomáha
31 marca
05:00 2021

Hudba sa považuje za najkrajšiu súčasť nášho života. Môžeme ju zaradiť medzi najpopulárnejšie umelecké zážitky všetkých čias. Ľudstvo sprevádza už tisícročia. Hudba je neodmysliteľným elementom našich životov, ktorý lieči naše duševné rany, dokonale vystihuje naše pocity a všetkých nás burcuje k činnosti. Práve tomuto umeniu sa venuje Slovenská hudobná liga.

Celé to odštartovali Heľenine oči

Slovenská hudobná liga vznikla v roku 2003. V tom čase pôsobila hlavne na východe našej krajiny a bola známa pod názvom Stropkovská hudobná liga. Práve Stropkov, malé mesto na východe Slovenska, sa stal základňou jednej z najväčších slovenských hudobných súťaží. Už do prvého ročníka tejto súťaže sa prihlásilo takmer 40 amatérskych hudobných skupín. Tí mohli odprezentovať svoj talent pred množstvom divákov a získať tak množstvo zaujímavých ocenení a rozšíriť svoje fanúšikovské základne. Víťazom prvého ročníka súťaže sa stala kapela Heľenine oči, ktorá si so sebou odniesla aj možnosť natočenia hudobného klipu v profesionálnom nahrávacom štúdiu.

Najvýznamnejšie roky

Prvý veľký zlom súťaže Slovenská hudobná liga zaznamenáva v roku 2009. Vtedy sa z malého projektu na východe krajiny stáva hudobná súťaž s celoslovenským pôsobením. Do ich už tretieho ročníka sa vtedy prihlásili kapely z celej krajiny a niektoré z nich už mali aj pár koncertov za sebou. Tento trend pokračoval aj v nasledujúcich rokoch, a tak sa Stropkovská hudobná liga v roku 2016 mení na Slovenskú hudobnú ligu.

Už to nebolo len o Stropkove

Nový názov však nebol to jediné, čo priniesol rok 2016. Od toho roku sa organizátori Slovenskej hudobnej ligy rozhodli usporadúvať základné kolá v rôznych mestách po celom Slovensku. Rozhodli sa byť bližšie k tým, ktorí to potrebujú. A tak sa slovenské hudobné talenty stretli v Bratislave, Trnave, Banskej Bystrici, Žiline, Nitre, Košiciach či vo Svidníku. Práve vďaka tomuto kroku množstvo účastníkov súťaže ušetrilo náklady na cestovanie či nocľah a rovnako malo blízko svojích fanúšikov, ktorých podpora je na súťaži vždy dôležitým prvkom.

obr. prevzatý zo stránky https://www.hudobnaliga.sk/sk/o-sutazi/
Natoč vlastný videoklip

Slovenská hudobná liga je súťaž amatérskych hudobných kapiel tých najrôznejších hudobných žánrov. Kapely sa musia prebojovať základnými kolami až k veľkému finále. Finále je však len pre najlepších z najlepších. Kapely, ktoré môžeme vidieť vo finále sú vždy tie, ktoré svojím talentom dokázali presvedčiť nie len porotu ale aj divákov, ktorí im dali svoj hlas. Medzi porotu patria známe tváre hudobného priemyslu, ako Jožo Ráž, Miro Tásler, Juraj Soviar či členovia skupín ako je Elán, No Name, Tublatanka alebo zástupcovia rôznych nahrávacích štúdií, vydavateľstiev, rádií a organizátori hudobných festivalov. Tí najúspešnejší účastníci súťaže získavajú možnosť nahrávania v profesionálnom štúdiu, natočenia videoklipu, koncertovanie a množstvo ďalších ocenení.

Sme presvedčení, že Slovenská hudobná liga je prínosom pre množstvo mladých talentov, ktorí potrebujú pomocnú ruku pri rozbehnutí svojej vlastnej kariéry. Aj to je dôvod, pre ktorý im držíme palce a tešíme sa na ich najbližší ročník.

Viac o Slovenskej hudobnej lige sa dozviete tu

Prečítajte si viac:

Ján Bendig sa rozhodol podporiť spevácke talenty – kliknite tuO autorovi

Mário Révész

Mário Révész

Moja obľúbená veta začína slovami: "vedeli ste, že...?" V podstate, to som celý ja. Patrím medzi ľudí, ktorých zaujíma z každého rožku-trošku. Z toho dôvodu aj moje články hovoria o vede, zdraví, náboženstve, politike, hudbe, sociálnych veciach atď. V regionovinách som sa rozhodol publikovať svoje názory práve preto, lebo tu môžem byť skutočne slobodný. Nie je potrebné byť niekým, kým nie som. Môžem písať vlastným štýlom a o čom chcem a kedy chcem. Som absolventom Prvého slovenského literárneho gymnázia v Revúcej a absolventom Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Pochádzam z juhu stredného Slovenska, a však už nejaký čas žijem v našom hlavnom meste, kde som sa aj dostal do tímu redakcie regionoviny.sk Zaraďujem samého seba medzi mladú generáciu rómov so slovenskou národnosťou, ktorí dokážu šíriť medzi ostatných vzdelanosť, spolupatričnosť a pohodu.Iné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Dnes je:

Pozitívne rádio

Live vysielanie

Odoberaj novinky z Regionovín

MEDZINÁRODNÉ DNI

UDALOSTI

  • 1163 – Štefan III. bol zosadený z uhorského trónu
  • 1815 – skončil sa Viedenský kongres o usporiadaní Európy
  • 1946 – Edvard Beneš bol jednomyseľne zvolený za prezidenta ČSR
  • 1958 – bolo založené ruské mesto Amursk
  • 1961 – Kuvajt vyhlásil nezávislosť od Spojeného kráľovstva
  • 1963 – po troch dňoch v kozme sa na Zem vrátila prvá kozmonautka Valentina Tereškovová
  • 1976 – sonda Viking 1 vstúpila na obežnú dráhu okolo planéty Mars
  • 1978 – vyšiel prvý komiks o kocúrovi Garfieldovi
  • 2016 – sa začal Všepravoslávny snem na Kréte

KALENDÁR

jún 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Partner

Zdravie a krása