Regionoviny
Popradské kultúrne leto je späť vo veľkom štýle

 AKTUALITY
  • Záhrada kvitnúcich kvetov od Ivety Bencovej v Galérii SPP Prvý jarný týždeň bude v Galérii SPP patriť otvoreniu výstavy Záhrada slovenskej výtvarníčky Ivety Bencovej, ktorá naplní priestor rozkvitnutými kvetmi. Návštevníci si môžu pozrieť expozíciu malieb, ako aj keramických objektov....
  • SVETOVÝ DEŇ VODY 2023 Asociácia vodárenských spoločností si 22. marca pripomína Svetový deň vody, ktorý každoročne vyhlasuje Organizácia spojených národov. Tento rok sa zameriava na urýchlenie zmien na vyriešenie krízy v oblasti vody a...
  • Lučenec: V mestskom sade pribudli SLNEČNÉ HODINY Slnečné hodiny sú prastarým prostriedkom na meranie času. Rotácia Zeme spôsobuje zdanlivý pohyb Slnka po oblohe. Slnko vrhá tieň, ktorý potom za pomoci tienidla a stupnice ukazuje čas. Najstaršie zmienky...
  • Novembrový program v Novohradskom múzeu a galérii Aj tentokrát vám Novohradské múzeum a galéria prináša krátky program na november. Určite je sa na čo tešiť, ponuka je pestrá. Rôzné hry či aktivity najmä pre deti. A samozrejme...
  • Festival AMAVET má už 25 rokov Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) vás pozýva na jubilejné finále súťaže – 25. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET 2022. Podujatie sa uskutoční v dňoch 7. a 8....
Popradské kultúrne leto je späť vo veľkom štýle
17 júna
22:37 2021

Po roku sa na popradské námestie vráti POPRADSKÉ KULTÚRNE LETO, ktoré ponúkne Popradčanom i návštevníkom bohatú programovú ponuku. Pripravených je spolu 70 dní vystúpení domácich i zahraničných interpretov. Každý jeden letný deň tak prinesie jedinečné a neopakovateľné kultúrne zážitky a zábavu.

„Našim cieľom je neustále obohacovať kultúrny život v meste. Umelci sú veľmi radi, že po dlhej odmlke dostanú možnosť vystúpiť a som rád, že to bude práve u nás, pretože, podľa mojich informácií sa v žiadnom inom meste na Slovensku v takomto rozsahu kultúrne leto neusporadúva. Náš festival je pre každého, každý si v ňom nájde to svoje,“ uviedol primátor mesta Poprad Anton Danko.
Program sa bude konať v medzikostolí, v prípade nepriaznivého počasia sa otvárací i záverečný koncert presunie do popradskej Arény. Ostatné podujatia sa v prípade zlého počasia budú konať v Dome kultúry.

Samospráva v roku 2019 pristúpila k inovácii festivalu, výsledkom ktorej bolo striedanie žánrov počas každého dňa v týždni.

PKL 2021 otvorí slovenská spevácka legenda Richard Müller

„Po ročnej pauze sme veľmi radi, že budeme môcť POPRADSKÉ KULTÚRNE LETO opäť uskutočniť, aj keď samozrejme s nejakými obmedzeniami. Vzhľadom na dobrú skúsenosť z roku 2019 pokračujeme vo formáte, aký bol stanovený. Otvárací koncert sa uskutoční25. júna o 19.00 a bude pod taktovkou Richarda Müllera,“ vysvetlila vedúca oddelenia kultúry, cestovného ruchu a prezentácie mesta Poprad Ivana Piataková.
Dni sa teda budú opäť tematicky striedať.

Jazzové pondelky 

Všetky letné pondelky budú patriť jazzu, funku a soulu. Predvedie sa napríklad domáci no svetovo známy saxofonista Milo Suchomel so svojou jazzovou formáciou, ako aj americká speváčka s nádherným zamatovým hlasom Ty Le Blanc. Poriadnu energickú show ponúkne najlepšia slovenská funky kapela s príznačným názvom Funkiez, ktorá je zložená z vynikajúcich muzikantov a charizmatickej speváčky Alexandry „Sashy“ Okálovej.

Revivalové utorky 

V Poprade sa veľmi osvedčili revivalové skupiny a tak každý utorkový večer bude patriť práve im. Na nerozoznanie od originálu sa predstavia revivaly svetových kapiel ako Metallica, Depeche Mode, Coldplay i Bon Jovi. Chýbať nebudú ani speváci z našich zemepisných šírok – Karol Duchoň revival či Karel Gott Cover Band.

Folklórne stredy 

Festival nezabúda ani na naše slovenské tradície a preto tak ako avizoval pred časom primátor Anton Danko, tohtoročnou novinkou budú stredy vyhradené práve pre milovníkov folklóru.
Predvedú sa folklórne súbory s pôsobnosťou na celom Slovensku. Svojim tancom a spevom návštevníkov poteší napríklad folklórny súbor Topľan, Vargovčan, či FS Stavbár, ktorý vznikol v roku 1959. Do Popradu sa podarilo dostať aj program z festivalu mládežníckych orchestrov a zborov s názvom Šengenský poludník.

Divadelné štvrtky 

Štvrtky budú tradične patriť divadlu. Tento rok budú obohatené aj o populárne kabarety a talkshow. Divadelný súbor Studio Bouře z Prahy sa predstaví hrou Intimní příběhy z ráje, kde hrajú známi českí herci. Divákov určite rozosmeje M+M kabaret Milana Markoviča, a tiež prvá dáma talkshow Halina Pawlowská so svojou divadelnou show Banánová veľryba, kde radí, recituje a reaguje na divácke otázky a názory.

Rock&Pop piatky 

Piatok bude venovaný rocku a popu. Návštevníci festivalu si budú môcť zaspievať spolu s Desmodom, Kalim, Lenkou Filipovou, Máriou Čírovou či skupinou Arzén a Medial Banana ich najznámejšie hity.

Rozprávkové soboty

„Soboty budú patriť hlavne tým najmenším. Počas dňa sú pripravené detské rozprávky, predstavia sa divadlá Portál, či Actores. Večer bude patriť filmom. Pod oblohou si môžete pozrieť Román pre pokročilých, ale aj novú komédiu s názvomSto vecí, či Dvojníci. Premietať sa budú tiež rozprávky ako napríklad Chloe a trpaslíci. Je sa teda na čo tešiť,“ dodáva Piataková.

Promenádne nedele 

Nedele budú opäť takzvane promenádne. So svojim repertoárom vystúpi Gizka Oňová, Věra Martinová, a taktiež Jaroslav Dvorský a Tatiana Paľovčíková.

Záver PKL 

Popradské kultúrne leto vyvrcholí 3.septembra a rozlúči sa dvomi unikátnymi koncertami. Po prvýkrát sa na Slovensku predstaví vynikajúce gitarové kvarteto 40 Fingers a vokálna formácia 4 Tenoři.

40Fingers predvedú popradskému publiku svoju taliansku energiu v známych rockových, popových skladbách i klasike, pričom kombinujú nové zvuky s ich vlastným štýlom, navyše radi aranžujú a hrajú soundtracky z obľúbených filmov a seriálov. Hudobný projekt 4 Tenoři – to sú mimoriadne hlasy, ktoré návštevníci festivalu musia určite počuť. Dvaja držitelia ceny Thálie, pop-muzikálová legenda a sólista Národného divadla v Prahe. Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo zaspievajú tie najkrajšie muzikálové a filmové melódie a slávne operné árie.

Made in Slovakia a Viva Italia

Ak sa pandemická situácia nezhorší uskutočnia sa aj tradičné festivaly Made in Slovakia (od 4. 8. do 7. 8.) a Viva Italia (od 25. 8. do 28. 8.) Počas Made in Slovakia nejedného rodiča poteší novinka pre najmenších. „Vytvorili sme nový detský priestor pri fontáne, kde každý deň budú počas festivalu od 14. do 18 hodiny animátori a detský program. Bude tam vždy jeden detský headliner ako napríklad Zahrajko, Dorotka z Fidorkova a iní,“ prezradila Piataková.


Nakoľko sa situácia v rámci obmedzení neustále mení, všetky kultúrne programy i oba letné festivaly sa budú prispôsobovať platným opatreniam. Mesto Poprad a organizátori prosia návštevníkov o ich dodržiavanie.

Zdroj: Poprad.sk

Prečítajte so aj Trnavské kostoly otvorili brány turistom

Tags
Share


O autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Rádio Extra

Free Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Dnes je:

KALENDÁR

apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Partner

Zdravie a krása