Regionoviny
Polemika: Dať sa zaočkovať alebo nedať sa zaočkovať?

 AKTUALITY
Polemika: Dať sa zaočkovať alebo nedať sa zaočkovať?
02 mája
06:38 2021

Momentálne prebieha masová kampaň za očkovanie. Zo všetkých strán sa na nás valia reklamy buď z médií alebo sociálnych sieti. Samotné ministerstvo zdravotníctva tiež rozbehlo kampaň aj keď podľa mňa veľmi nechutnú. Je to však len môj názor. Rešpektujem aj názor iného. Nie som zástancom citovej manipulácie, zastrašovania a pod.

Na prvý pohľad to vyzerá krásne, milo a srdečne. Ale vždy je fajn čítať aj tak trošku medzi riadky. Slogany ako vakcína je sloboda. Ľudia sú v podstate denno-denne zastrašovaní a terorizovaní zo strany mainstreamových médií ako aj zo strany politikov. Ako by nič iné neexistovalo. Každý boží deň sme vystavovaní informáciám o očkovaní, neustálom pichaní ľudí do tela, obrázkom s injekčnými striekačkami. Začína to byť už maximálne nechutné, odporné. Chcem v podstate napísať len to, že my Slováci máme bohatú emočnú výbavu a citové vydieranie zvykne na ľudí zaberať.

Vždy som názoru, že sa má dať zaočkovať každý ten, kto naozaj chce. Nikto nemá byť nútený nikým, ani samotnou spoločnosťou. Lebo skutočne tam kde začína moja sloboda, končí vaša. Keď sa so mnou nechcete stretávať len preto, že nie som očkovaný nech sa páči. Keď máte strach rozumiem. Nikomu nekážem byť v mojej spoločnosti.

Zároveň akým právom niekto hodnotí ľudí, na základe výberu vakcíny? Pre niektoré média by sa vakcínou Sputnik V dali zaočkovať ľudia, neznalí a nižším dosiahnutým vzdelaním. Haló! A toto je prosím čo za blud, nezmysel! Predsa poznám plno ľudí, lekárov aj ľudí s vysokoškolským vzdelaním, ktorí by sa dali práve touto vakcínou zaočkovať. Týmto samozréjme niektorí skôr by som označil nevedomí novinári, že medicína a medici v Rusku sú jedoducho šmejdi. Ale to samozrejme pravda nie je. Pomaly sa táto vakcína stáva na Slovensku však minulosťou. Západné lobby je jednoducho západné a obchody sú obchody a prachy sú prachy.

Bolo by dobré sa poradiť s lekárom

Podľa môjho názoru by mal každý svoj zdravotný stav a možnosť vakcinácie v prvom rade prekonzultovať so svojím lekárom. Nemyslím si, že vždy je rozumné sa do všetkého hrnúť hlava nehlava. Aj napriek tomu, že vakcína je v podstate pre ľudí zadarmo. Aj keď zadarmo tu nie je nič, pretože všetci sme si zaplatili rovnako dávky vakcíny ako aj nezmyselné testy. Tak ako minca má dve strany, tak aj každý liek má aj žiadúce aj nežiadúce účinky. Niekomu môže pomôcť, inému môže uškodiť. Neexistuje 100% bezpečnosť a ani 100% imunitný systém každého človeka, treba si zapamätať čo dobre pre mňa nemusí byť dobré pre teba. V prvom rade sa treba riadiť vlastným inštinktom, intuíciou a nie hlasom niekoho iného.

Prečítajte si aj Alfa je tu už od roku 2010 a zmení svetO autorovi

Miroslav Trenka

Miroslav TrenkaIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Dnes je:

Pozitívne rádio

Live vysielanie

Odoberaj novinky z Regionovín

MEDZINÁRODNÉ DNI

UDALOSTI

  • 1163 – Štefan III. bol zosadený z uhorského trónu
  • 1815 – skončil sa Viedenský kongres o usporiadaní Európy
  • 1946 – Edvard Beneš bol jednomyseľne zvolený za prezidenta ČSR
  • 1958 – bolo založené ruské mesto Amursk
  • 1961 – Kuvajt vyhlásil nezávislosť od Spojeného kráľovstva
  • 1963 – po troch dňoch v kozme sa na Zem vrátila prvá kozmonautka Valentina Tereškovová
  • 1976 – sonda Viking 1 vstúpila na obežnú dráhu okolo planéty Mars
  • 1978 – vyšiel prvý komiks o kocúrovi Garfieldovi
  • 2016 – sa začal Všepravoslávny snem na Kréte

KALENDÁR

jún 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Partner

Zdravie a krása