Regionoviny
Trnava: Rok plný zážitkov vďaka Krajskej organizácií cestovného ruchu

 AKTUALITY
  • Záhrada kvitnúcich kvetov od Ivety Bencovej v Galérii SPP Prvý jarný týždeň bude v Galérii SPP patriť otvoreniu výstavy Záhrada slovenskej výtvarníčky Ivety Bencovej, ktorá naplní priestor rozkvitnutými kvetmi. Návštevníci si môžu pozrieť expozíciu malieb, ako aj keramických objektov....
  • SVETOVÝ DEŇ VODY 2023 Asociácia vodárenských spoločností si 22. marca pripomína Svetový deň vody, ktorý každoročne vyhlasuje Organizácia spojených národov. Tento rok sa zameriava na urýchlenie zmien na vyriešenie krízy v oblasti vody a...
  • Lučenec: V mestskom sade pribudli SLNEČNÉ HODINY Slnečné hodiny sú prastarým prostriedkom na meranie času. Rotácia Zeme spôsobuje zdanlivý pohyb Slnka po oblohe. Slnko vrhá tieň, ktorý potom za pomoci tienidla a stupnice ukazuje čas. Najstaršie zmienky...
  • Novembrový program v Novohradskom múzeu a galérii Aj tentokrát vám Novohradské múzeum a galéria prináša krátky program na november. Určite je sa na čo tešiť, ponuka je pestrá. Rôzné hry či aktivity najmä pre deti. A samozrejme...
  • Festival AMAVET má už 25 rokov Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) vás pozýva na jubilejné finále súťaže – 25. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET 2022. Podujatie sa uskutoční v dňoch 7. a 8....
Trnava: Rok plný zážitkov vďaka Krajskej organizácií cestovného ruchu
05 januára
07:17 2022

Výlety a dobrodružstvá v Trnavskom kraji sa tento rok niesli v znamení vlakov, cyklovýletov, turistiky, hudby aj vody. V krajskej organizácii cestovného ruchu Trnavský kraj sme sa počas celého roka snažili nájsť cestičky, ako prinášať nečakané a hodnotné zážitky aj napriek nepriaznivej pandemickej situácii. Najväčším hnacím motorom sa pre nás stali reakcie nadšených výletníkov, ktorí sa už nevedia dočkať ďalšej sezóny a noviniek, ktoré sme si pripravili. Budete medzi nimi tento rok aj vy?

Vlakom alebo busom?

Najväčším hitom letnej sezóny sa stali Výletné vlaky Pálffy a Štefánik. Historické mašinky s divadelným predstavením v podaní profesionálnych hercov z Divadla Jána Palárika v Trnave jazdili z Bratislavy alebo z Nového Mesta nad Váhom do Smoleníc a do Brezovej pod Bradlom. Počas prázdnin prešli 1 823 vlakových kilometrov a previezli spolu 1332 cestujúcich. Vďaka veľkému záujmu výletníkov vláčiky vypravíme aj v roku 2022. Už teraz pripravujeme viacero noviniek a prekvapení, ktoré potešia hlavne deti a ich rodičov, ale aj milovníkov historických vláčikov.

Nielen vlaky, ale aj vypravené cyklobusy sa stali veľmi vyhľadávaným spôsobom cestovania za zážitkami. K letným cyklobusom “Od vody k vode” zo Senca do Čunova sa na jeseň pridali Cyklobusy do Karpát, ktoré previezli turistov aj cyklistov z Trnavy a z Piešťan za objavovaním nových cyklotrás v okolí. V nasledujúcej sezóne sa na cyklovýlety môžete tešiť už od jari a pribudnú k nim aj nové trasy cyklobusu.

Jesenná nuda? Ani náhodou!

V septembri sme zažili hádam posledný teplý a slnečný deň babieho leta v parku kaštieľa v Dolnej Krupej. Vedeli ste, že tam kedysi prebýval slávny skladateľ Ludwig van Beethoven? A práve na tému jeho veľkej lásky, ktorá sa tu zrodila a inšpirovala jeho tvorbu, sme usporiadali koncert komornej hudby s názvom Rozárium hudby. Atmosféra podujatia bola neopísateľná a preto kto ju nezažil, môže sa pridať v budúcom roku.

Po tomto umeleckom zážitku sme počas dušičkového víkendu zorganizovali aj unikátny splav – Dunajský svetlonos, počas ktorého účastníci splavovali rozvetvené dunajské ramená v katamaránoch s lampášmi. Voda je jednou z hlavných tém, pre ktoré je náš  kraj výnimočný. Téma termálnej vody dostala priestor už príchodom sychravého počasia. Vtedy sme ako Trnavský kraj zážitkov v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko, Thermalparkom Dunajská Streda a Thermal Corvinus Veľký Meder uviedli na trh aquapass Vlakom za termálom. S jedeným výhodným kombinovaným lístkom zakúpeným na vlakovej stanici, dostanete nielen lístok na vlak a bezplatný transfer medzi železničnou stanicou a aquaparkom, ale zároveň aj vstupenku do aquaparku.

Zabudnuté príbehy ožívajú

Na záver roka, tesne pred vyhlásením lockdownu, sa nám v spolupráci s Divadlom Jána Palárika v Trnave podarilo uviesť premiéru zážitkovej prehliadky mesta s názvom Piešťany podľa Wintera. Umelecké výkony profesionálnych hercov z DJP v audiohre dopĺňali živé vystúpenia ochotníckych súborov Divadla na TrakOch a Univerzitného divadla THE.ART.RE. Diváci prechádzajúci mestom tak mohli stretnúť Ľudovíta Wintera a ďalšie historické postavy v dobových kostýmoch a ocitli sa tak ako keby uprostred príbehu. Už teraz sa tešíme na spustenie tejto prehliadky, ktoré je naplánované po uvoľnení protipandemických opatrení začiatkom roka 2022.

V roku 2021 sme tiež predstavili unikátny projekt risografík s príbehom z Trnavského kraja, ktorý finančne pomáhal pandémiou postihnutému kreatívnemu odvetviu, konkrétne ilustrátorom. Podpísali sme Memorandum na rozvoj turistickej infraštruktúry v Trnavskom kraji, na základe ktorého bude do letnej turistickej sezóny 2022 vybudovaná a sprístupnená nová  útulňa Mihalinová v Malých Karpatoch.Máme veľkú radosť, že sa podarilo založiť novú oblastnú organizáciu cestovného ruchu v okrese Galanta s názvom Matúšova zem – Mátyásföld a začleniť mesto Hlohovec do oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj želá všetkým ľuďom žijúcim v kraji, ako aj tým, ktorí do nášho kraja cestujú, Vianoce plné zážitkov a veľa šťastia a zdravia v novom roku 2022!

Zdroj: trnava-vuc.skO autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Rádio Extra

Free Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Dnes je:

KALENDÁR

jún 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partner

Zdravie a krása