Regionoviny
Trnava otvára svoje brány

 AKTUALITY
Trnava otvára svoje brány
26 apríla
05:54 2021

Turistické informačné centrum Región Trnava a mestská veža sú od stredy 21. apríla po vyše štyroch mesiacoch opäť otvorené pre verejnosť. Záujemcovia môžu služby Trnavského informačného centra využívať od 10. do 17. hodiny. Výstup na mestskú vežu je možný každú celú hodinu od 10.00 do 17.00 h. Posledný vstup je o 16.00 h. 


„Na vstup do prevádzky treba mať riadne nasadený respirátor s triedou ochrany FFP2, N95, KN95 alebo vyššej a preukázať sa platným negatívnym testom alebo iným osvedčením podľa platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva. V turistickom informačnom centre sa môžu naraz zdržiavať najviac dvaja návštevníci, v mestskej veži ich môže byť najviac šestnásť,“ hovorí manažér TIC Michal Praj. Samozrejmosťou je dezinfekcia, ktorá bude k dispozícii pri vstupe. V priestoroch TIC zabezpečí bezpečné prostredie špeciálny germicídny žiarič.
Turistické centrum bolo dostupné aj počas zatvorenia jeho prevádzky. Záujemcovia sa s pracovníkmi mohli spojiť telefonicky alebo prostredníctvom emailu. Zamestnanci TIC medzitým pracovali aj na novinkách pre svojich zákazníkov.

Lepšia prístupnosť pre sluchovo a zrakovo postihnutých


„V tomto roku plánujeme lepšie sprístupniť sluchovo a zrakovo postihnutým návštevníkom nielen mestskú vežu, ale aj celú destináciu prostredníctvom projektu Mestská veža pre všetkých, ktorý realizujeme vďaka podpore od Trnavského samosprávneho kraja,“ hovorí Michal Praj. Po otvorení budú opäť v ponuke aj individuálne prehliadky. Záujemcovia o ne nájdu ponuku na www.regiontrnava.sk. Ak to pandemická situácia dovolí, TIC plánuje zorganizovať aj niekoľko špeciálnych výstupov na mestskú vežu.


Okrem toho TIC spolupracuje na spustení nového informačného portálu. Pre turistov je v súčasnosti už k dispozícii príbehový audiosprievodca po Trnave s názvom Špacírka Trnavou – City Walk. „Pripravujeme tiež nové zaujímavé prehliadky do okolitých obcí v regióne s našimi sprievodcami. Novinkou bude aj nový exkluzívny lokálny produkt, ktorý bude Región Trnava predávať v TIC, taktiež plánujeme zaradiť do ponuky suvenírov nové predmety, ktoré budú podporovať lokálnych tvorcov,“ informuje o pripravovaných novinkách Praj.


Trnavský cestovný ruch zaznamenal v minulom roku výrazný pokles. Dôvodom je pandémia koronavírusu, ktorá negatívne ovplyvnila turizmus na celom svete. Trnavské TIC zaznamenalo v roku 2020 medziročný pokles návštevnosti o 35 percent. Mestskú vežu dokonca navštívilo až o 51 percent menej ľudí ako v roku 2019. Najhoršie dopadol počet prenocovaní, ktorý sa prepadol o 72 percent. Jediným mesiacom roku 2020, ktorý v návštevnosti prekonal rok 2019, bol august.

Zdroj: Trnava.sk ; Foto: Trnava Tourism

Tags
Share


O autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Pozitívne rádio

Live vysielanie

Dnes je:

KALENDÁR

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Partner

Zdravie a krása