Regionoviny
Trenčín: Letné soboty v átriu budú divadelné

 AKTUALITY
Trenčín: Letné soboty v átriu budú divadelné
05 júla
14:55 2021

Pravidelné Letné divadelné večery v Átriu pod Mestskou vežou so začiatkom vždy o 19.30 h pripravilo Mestské divadlo Trenčín (MDT). Sezónu v novom priestore átria otvorilo trenčianske divadlo vo štvrtok 1. júla 2021 premiérou hry Woodyho Allena „Sex noci svätojánskej“. Pravidelné divadelné soboty prinesú reprízy inscenácií MDT, ktoré sa rok nemohli hrať.

Ako prvý bude už najbližšiu sobotu 3. júla 2021 „Mastný hrniec“ Júliusa Barča-Ivana v hlavných úlohách s Bibianou Ondrejkovou a Štefanom Richtárechom pod režijným vedením Karola Rédliho.

Jedna z najlepších slovenských veselohier o nemenlivom ľudskom charaktere. Ale aj pokrytectve, pretvárke a pätolizačstve aj vás presvedčí o tom, že najlepšia kritika je cez satiru a najlepší smiech je cez slzy. „V našom hrnci sa varí tá najvyberanejšia smotánka s jediným cieľom a to ukradnúť a „primastiť“ si čo najviac len pre seba samého,“ informuje MDT na svojej FB stránke. Veselohra „zatne do živého“, odhalí ducha spoločnosti, pričom nikto nezostane bez viny. Tvorcovia veria, že humor dokáže motivovať k reflexii a sebareflexii. Môže byť hodnotnou a zároveň kultivovanou cestou k zmene k lepšiemu.

Ďalšie divadelné večery prinesú do Átria pod vežou „Lakomca“ či Ženbu“, odloženú oslavu z minulého roka – 30 rokov Vlada Kulíška na scéne, „Skeče“ Pavla Seriša, aj predstavenie, ktoré bolo v roku 2020 prvým zrušeným podujatím pre pandémiu – herecký koncert Kamila Mikulčíka a Juraja Hrčku „Vytrvalý dážď“. Do Trenčína zavíta aj Túlavé divadlo s titulom „Rómeo, Júlia a vírus“.   V prípade nepriaznivého počasia sa podujatia presunú na iný termín. Aktuálne informácie sledujte na FB MDT a KIC Trenčín.

Zdroj: Trencin.skO autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Pozitívne rádio

Live vysielanie

Dnes je:

KALENDÁR

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Partner

Zdravie a krása