Regionoviny
SPEVÁCKY WORKSHOP II. v Gemerskom osvetovom stredisku

 AKTUALITY
SPEVÁCKY WORKSHOP II. v Gemerskom osvetovom stredisku
16 júna
07:55 2021

Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, dňa 17. 6. 2021 (štvrtok) o 17:30 organizuje v poradí druhý online spevácky workshop, ktorý bude zameraný na prácu spevákov vo folklórnych skupinách.

„V rámci prvého workshopu sme s lektorkou prebrali základy hlasovej hygieny, venovali sme sa okruhu praktických speváckych činností, hlasovým výcvikom a hrám na zdokonalenie vokálnych zručností u detí. Workshop bol venovaný pedagógom a vedúcim kolektívov, ktorí pracujú s detskými interpretmi – sólistami a pripravujú ich na rôzne súťažné prehliadky. Na ďalšom stretnutí sa zameriame na prácu dospelých spevákov v kolektíve. V našom regióne máme mnoho skupín, ktoré pracujú intuitívne, spievajú piesňový materiál obce, ktorý im je od narodenia prirodzene blízky. Týmito vzdelávacími aktivitami im poskytneme priestor pre výučbu rôznych techník, metód spracovania repertoáru a následnej interpretácii na javisku,“ uvádza Mária Hlaváčová manažérka kultúry GOS. 

Spevácke domy budú tento rok po prestávke v súvislosti s pandémiou koronavírusu pokračovať vo svojej prezentácii už naživo, a to priamo na festivaloch. Najbližšie sa stretnú na speváckom dvore počas Gemerského folklórneho festivalu v Rejdovej. Záujemcovia a fanúšikovia ľudovej piesne sa môžu tešiť na zaujímavý výber piesní a lokalít, o ktorom sa dozvedia opäť niečo nové.

SPEVÁCKY WORKSHOP II.sa bude konať online s hlasovou pedagogičkou Katarínou Kišidayovou. Pripojenie bude možné sa možno 10 minút pred začiatkom workshopu.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Link na podujatie :

https://meet.google.com/zno-jukf-fppO autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Pozitívne rádio

Live vysielanie

Dnes je:

KALENDÁR

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Partner

Zdravie a krása