Regionoviny
Sociálne siete ako klietka hanby za názor?

 AKTUALITY
Sociálne siete ako klietka hanby za názor?
16 októbra
09:03 2021

Veľmi rád sa k tejto problematike vyjadrím. To, že žijeme vo virtuálnom svete pomaly každý deň je všeobecne známe. Alebo teda ako kto. Nepamätám si, že by sa napríklad v minulosti politika riešila na sociálnych sieťach. A síce bol to práve pán Igor Matovič a politici súčasnej vlády, ktorí práve napríklad Facebook využili vo svoj prospech. Vďaka tejto virtuálnej realite sa skutočne do vlády dostali. No rozhodne ich kampaň nebola sladká, rovnako diplomatická. Bola plná hnevu, urážok, znižovanie dôstojnosti politikov ktorí vládli. Ľudia skutočne nezabúdajú.

Dnes, keď rovnaké zbrane používa opozícia je to nepriateľské. Nuž chápem! V podstate nikto nemá rad, ak používa rovnaké zbrane toho kto ich vymyslel.

Tým samozrejme nezastávam ani názor, aby ľud dehonestoval nie len politikov, aj keď si to možno právom zaslúžia, ale ani sami ľudia medzi sebou. Nejaká dôstojnosť, úroveň predsa musí byť. Neexistuje vulgárne nikomu nadávať alebo ho osočovať, len preto, že ja chcem, my chceme! Takéto správanie funguje v mnohých vzťahoch. Účel? Samozrejme dosiahnuť si to svoje. V tomto prípade súhlasím s trestnoprávnou zodpovednosťou. Každý z nás si predsa ten názor povedať môže. Nikdy v tom osobne problém vidieť nebudem. Dôležité je vyberať si slová, vety prípadne tóny. Nie je nutné dosahovať ciele negramotným správaním, silou, kričaním a už vonkoncom nie znižovaním úrovne samotného ľudu, alebo politika možno aj seba samého.

Nikto nikdy nie je viac ani menej. Sme ľudia! Prečo sa potom tak nesprávame? Prečo sa jednoducho vysmievame niekomu, že má iný názor? Nie, nerozumiem. Treba pochopiť jednu vec, že každý z nás je iný, jedinečný a teda aj chápanie každého jednotlivca môže byť odlišné. Mohol by som sem pre ilustráciu ,,prilepiť,, nejaké komentáre, ktoré určite príjemné ani dôstojné nie sú. Načo? Občas je dôležité sa ,,strihať,, menej kričať, viac vnímať. Sú veci keď je človek rozhorčený a ma právo si ponadávať. Rozhodne však nie je vhodné zo sociálnych sieti robiť klietku hanby, tak ako kedysi v stredoveku. Takto mám pocit, že sme sa absolutne nenaučili nič a robíme tie isté chyby.

Občas by bolo vhodné sa zobudiť a prehodnotiť svojej mantinely. Politici? Mali by byť vzorom pre ľud. A nie ľud rozdeľovať ale spájať. Ale logicky pokiaľ bude politika rozdeľovať ľud vždy bude mať vyššiu moc. A samozrejme to zlo vyhráva.O autorovi

Miroslav Trenka

Miroslav TrenkaIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Pozitívne rádio

Live vysielanie

Dnes je:

KALENDÁR

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Partner

Zdravie a krása