Regionoviny
Práca snov?

 AKTUALITY
 • V Bratislave si verejne môžete opäť posedieť Projekt Sadni si! prináša do verejných priestorov voľné verejné sedenie, ktoré upriamuje pozornosť ľudí na verejné priestory, kde si môžu príjemne posedieť. Hoci na týchto miestach lavičky alebo iný mobiliár...
 • Dubnica nad Váhom: Čo znamenajú sochy, objavujúce sa po meste? Inovatívny festival využíva priestory interiéru i exteriéru na to, aby ukázal, že umenie nemožno umlčať ani v časoch pandémie. Umenie bezpečne, umenie bez obmedzení a umenie pre každého. Od 15. mája 2021 všetkých priaznivcov kultúry,...
 • V Košiciach ožili fontány, do piatku ich sprevádzkujú 15 Začiatok mája je v Košiciach už tradične v znamení spúšťania fontán v metropole východu. Tie spravuje Správa mestskej zelene (SMsZ). Jej zamestnanci v uplynulých dňoch uskutočnili jarnú údržbu a repasovanie čerpadiel, ktoré sú...
 • Pravidlá platia aj pre novinárov – Etický kódex Nenávidení aj milovaní. Novinári. Deň čo deň sa spoločnosť stretáva s prácou osôb, ktoré sa venujú žurnalistike. Práve oni sú tými, ktorí širokú verejnosť informujú o aktuálnych udalostiach doma aj...
 • Redaktor lovil v rieke podvodníkov Šmejdi. Takýmto názvom označuje naša spoločnosť podvodníkov, ktorí sa snažia pripraviť nič netušiacich ľudí o ich peniaze. Až do dnešných dní sa môžeme bežne stretnúť s podomovými predajcami, ktorí sa...
Práca snov?
22 februára
04:47 2019

Niekedy sa stane, že práve v momente, kedy máte pocit, že by ste najradšej ušli, dostanete pracovnú ponuku. A to nie „len takú“ pracovnú ponuku, ale rovno na Bahamy.

Úžasný plat, výborná práca, dokonca víza a kontrakt do piatich rokov. Ale skôr, než začnete prepočítavať, koľko zarobíte a ušetríte, uvedomte si jednu vec a to, že ak je niečo až „rozprávkové“, ponuka z Ministerstva zdravotníctva vám určite nepríde cez sociálnu sieť.

„Úžasnú ponuku“ fitness trénera som dostala aj ja. Písal mi „akože“ štátny tajomník Ministra zdravotníctva na Bahamách v nasledovnom znení:

Dobrý deň slečna Marta,

Volám sa PhD. Daniel Zucev Maric, som doktor špecialista a námestník ministra zdravotníctva na Bahamách. Všetky informácie o mne a mojej pozícii si môžete prečítať zadaním môjho mena do googlu. Radi by sme s Vami spolupracovali, aby ste pôsobili ako tréner v jednom z našich centier na Bahamách. Skúšali sme Vás kontaktovať cez facebook, ale neboli ste k dispozícii. Informácie o kontrakte posielame vo formáte pdf a môžete ma kontaktovať prostredníctvom skype alebo viber.

skype danievalonn

S Pozdravom,
PhD. Daniel Zucev Maric, štátny tajomník ministerstva zdravotníctva na Bahamách.

Samozrejme, prvých 10 sekúnd mi hlavou prebehlo, aké by to bolo skvelé. Lenže potom som to predýchala a pozrela som sa na všetko s chladnou hlavou. V prvom rade, žiadne ministerstvo vás nebude kontaktovať cez fanpage a zháňať trénerov zo Slovenska do súkromného sektoru. Taktiež neviem, ako ma kontaktovali, keďže na messengeri som nonstop a správu som ihneď prečítala.


V druhom rade, tento človek nie je ani mojim fanúšikom a teda ma nesleduje, takže nič o mne nevie. Keď som zadala meno dotyčného vo vyhľadávači Ministerstvo zdravotníctva na Bahamách, nebola tam o ňom ani jediná zmienka. Aj keď na stránke informácie o Bahamách som ho nájsť mohla. Lenže táto stránka nie je oficiálna.


Čistá priemerná mzda na Bahamách je 33 tisíc USD a tu ponúkajú veľkoryso 78 000 USD len za trénovanie, pričom lekár má medzi 45 tisíc až 50 tisíc USD ročne. V pracovnej ponuke je uvedená mailová schránka dep.immigration@bahamasmail.com, ale oficiálna vládna stránka je: immigration@bahamas.gov.bs . Samozrejme, ak by ste komunikovali cez stránku uvedenú v „pracovnej ponuke“, zrejme by ste dostali účet, kam treba poslať peniaze na získanie pracovných víz. Jednoducho povedané, o svoje peniaze by ste prišli.


Aby som však dotiahla všetko do dokonalosti, spojila som sa s Danielom cez skype. Mimochodom, žiadny štátny tajomník nemá čas na skypové rozhovory, ale tento sa mi „láskavo“ prispôsobil. Bol veľmi nervózny, keď zistil, že ma nevidí, lebo som prekryla kameru a povedala som mu, že je pokazená. Potom mi povedal, aby som mu kládla akékoľvek otázky, ale keď som ich začala klásť, upozornil ma, že je psychiater a moja zvedavosť hraničí s paranojou. Veď všetko napísal do uvedenej „ponuky“ v pdf a snáď viem čítať. Samozrejme, odrapotal mi celý proces vybavenia pracovného povolenia, čo nie je problém sa naučiť, ale mal opäť smolu. Keďže tvrdil, že sa narodil a celý život žije v USA, čakala som čistú angličtinu. Gramaticky hovoril správne, ale jemné „ch“ pri každom vyslovení tam, kde malo byť „h“, ho prezradilo. Okrem toho, medzitým som naozaj zadala jeho meno do google a naozaj sa objavil celkom fenomenálny životopis a to až príliš, keďže vyzeral, že práve vyšiel zo strednej školy. Pre úplnú dôslednosť som napísala na pár kliník, či tam dotyčný pracoval, ale nedostala som odpoveď a neozvali sa mi ani z ministerstva zdravotníctva na Bahamách. A keď som sa ho opýtala, odkiaľ o mne vie, povedal, že „známi“ mu povedali, že som dobrá. Ktorí sú tí známi mi už nevedel povedať.


Zaujímalo ma, čo dokážu pre občana v takomto prípade urobiť naše inštitúcie. Tak som kontaktovala najprv ministerstvo zahraničia, kde ma odkázali na honorárneho konzula. Odtiaľ som dostala túto odpoveď:

Dobrý deň prajem, 

ďakujeme za Váš mail. 

Avšak v tejto veci Vám nevieme pomôcť. Poradila by som Vám obrátiť sa na Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny /www.upsvar.sk/ a overiť si pracovnú agentúru, ktorá danú prácu ponúka. 

Prajem pekný deň 

S pozdravom / Best regards 
    Ľubica Martinkovičová 
  Assistant of Dr. Lazar 
Z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny mi odpísali tiež, ale nič prekvapujúco nové:

Dobrý deň,
 
Ústredie práce,  sociálnych vecí a  rodiny dokáže pracovnú ponuku v rámci EU prostredníctvom spolupracujúcich orgánov zamestnanosti. Žiaľ, informácie o pracovných ponukách mimo Európy nedokážeme preveriť ani overiť.
 
S pozdravom
 
 
Mgr. Jana Lukáčová
riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Pre istotu som skúsila ešte Prezídium policajného zboru:
Dobrý deň,

na základe Vášho podania Vám oznamujem, že prostredkovateľskú agentúru je vhodné si preveriť. Každá agentúra, ktorá ponúka prácu do zahraničia, musí mať od Ústredia práce povolenie na sprostredkovanie zamestnania za úhradu, preveriť si zoznam môžete na stránka www.upsvar.sk.

Okrem toho sa odporúča preverenie agentúry aj na webe na diskusných fórach pracovných portálov.

Pre viac informácií sa skúste obrátiť na Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.

S pozdravom,

Mária Gerincová
oddelenie komunikácie a prevencie
Prezídium Policajného zboru
Z celého prípadu vyplýva, že ak vám príde akákoľvek super pracovná ponuka „netradične“ cez sociálnu sieť od neznámeho človeka, ide na 99% o podvod. Nikto vám v dnešnej dobe neponúkne väčší balík peňazí ako je priemerný plat v danej krajine a už vôbec nikto nebude zháňať trénerov a podobne z EU, prípadne z malého Slovenska. Pokiaľ máte podobnú skúsenosť, napíšte nám.
(wal)

Share


O autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

MEDZINÁRODNÉ DNI

-Deň víťazstva nad fašizmom

-Svetový deň Červeného kríža

-Svetový deň chôdze

07. 05.2021, Meniny má: Ingrida.

Pozitívne rádio

Live vysielanie

UDALOSTI

 • 1902 – výbuch sopky Pelée na karibskom ostrove Martinik; sopka úplne zničila mesto St. Pierre a zahynulo 28 000 ľudí
 • 1945 – ukončenie druhej svetovej vojny v Európe
 • 1962 – prvý testovací štart nosnej rakety Atlas-Centaur skončil haváriou
 • 1984 – Sovietsky zväz oznámil, že bude bojkotovať Letné olympijské hry 1984 v Los Angeles
 • 1984 – štart nákladnej lode Progress 21 k stanici Saľut 7
 • 1985 – štart francúzskeho komunikačného satelitu Telecom-1B a amerického komunikačného satelitu Gstar-1 z kozmodrómu Kuru

Los Brados – Lásku nezastavíš

KALENDÁR

máj 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Partner

Zdravie a krása