Regionoviny
Novovzniknuté experimentálne divadlo Crocus Theatre v Košiciach

 AKTUALITY
  • Záhrada kvitnúcich kvetov od Ivety Bencovej v Galérii SPP Prvý jarný týždeň bude v Galérii SPP patriť otvoreniu výstavy Záhrada slovenskej výtvarníčky Ivety Bencovej, ktorá naplní priestor rozkvitnutými kvetmi. Návštevníci si môžu pozrieť expozíciu malieb, ako aj keramických objektov....
  • SVETOVÝ DEŇ VODY 2023 Asociácia vodárenských spoločností si 22. marca pripomína Svetový deň vody, ktorý každoročne vyhlasuje Organizácia spojených národov. Tento rok sa zameriava na urýchlenie zmien na vyriešenie krízy v oblasti vody a...
  • Lučenec: V mestskom sade pribudli SLNEČNÉ HODINY Slnečné hodiny sú prastarým prostriedkom na meranie času. Rotácia Zeme spôsobuje zdanlivý pohyb Slnka po oblohe. Slnko vrhá tieň, ktorý potom za pomoci tienidla a stupnice ukazuje čas. Najstaršie zmienky...
  • Novembrový program v Novohradskom múzeu a galérii Aj tentokrát vám Novohradské múzeum a galéria prináša krátky program na november. Určite je sa na čo tešiť, ponuka je pestrá. Rôzné hry či aktivity najmä pre deti. A samozrejme...
  • Festival AMAVET má už 25 rokov Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) vás pozýva na jubilejné finále súťaže – 25. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET 2022. Podujatie sa uskutoční v dňoch 7. a 8....
Novovzniknuté experimentálne divadlo Crocus Theatre v Košiciach
12 februára
11:31 2017

Aj napriek dobe plnej technológii svoje uplatnenia nachádzajú aj tradičné kultúrne záležitosti ako napríklad divadlá. Na Slovensku ich existuje obrovské množstvo, avšak v Košiciach vzniklo divadlo Crocus Theatre usilujúce preraziť sfére, ktorá ponúka divákom mix tradičných a súčasných prvkov. 

Zakladateľmi divadla sú herečka a autorka Andrea Šafranová a herec Mário Gaži. Experimentálne divadlo sa rozhodli založiť, pretože hľadajú cestu medzi komerčnou a alternatívnou tvorbou. Spájajú tradičné a súčasné divadelné prvky. Ich repertoár tvoria hry pre všetky vekové skupiny. Nemalý priestor majú aj hry pre detského diváka a nimi sú ich muzikálové rozprávky.
Ako sami vravia, ich poslaním je osloviť naše divácke srdcia.

Divadlo Crocus Theatre má sídlo v Košiciach, avšak je dennodenne na cestách a so svojimi rozprávkovými príbehmi vždy v inej škole či škôlke na východnom i strednom Slovensku. Od 14. novembera 2016 uviedli premiéru autorskej rozprávky Žabiak Žofre, ktorá vyčarila úsmev na tvári už nejedného dieťaťa.

Pani riaditeľky a učiteľky v materských a základných školách oceňujú interaktívne predstavenia pre deti. Svedčia o tom ich krásne poďakovania a pozitívne reakcie:

,,Ich predstavenia sú krásne, nápadité, interaktívne a u našich detičiek sa vždy stretávali aj stretávajú s mimoriadnou obľubou. (..) Hercov odmenili búrlivým potleskom a tú spontánnu radosť v ich tváričkách by sme určite nevymenili za nič. (…) Prínos divadielka vidíme v tom , že všetky deti plne zaujalo, sledovali ho od začiatku až do konca.“ (riaditelia MŠ)

Čítajte aj:

Divadlo Crocus Theatre je dokonca akými krajčírstvom na rozprávky, pretože si môžete dať u nich ušiť rozprávku na mieru. Ako vraví riaditeľka divadla: ,,Takýchto rozprávok už máme objednaných niekoľko a naši šikovní rozprávkoví krajčíri na nich pilne pracujú. Prvú rozprávku na mieru zahráme už v júni tohto roku.

Okrem divadelných predstavení sa divadelníci Crocus Theatre aktívne zapájajú do umeleckého diania v Košiciach. Vytvárajú priestor na diskusiu o divadle, organizujú workshopy, semináre aj prednášky. Spolupracujú so slovenskými i zahraničnými umelcami. Okrem muzikálových rozprávok majú pripravenú premiéru experimentálnej hry Odkaz. Termín premiéry ešte nezverejnili. Máme sa však na ňu tešiť ešte túto divadelnú sezónu.

Ďalšou zaujímavosťou je aj to, že v divadle existujú tri súbory: Profesionálny divadelný súbor a dva neprofesionálne – Detský a mládežnícky divadelný súbor, kde pracujú s mládežou, zaoberajú sa témami, ktoré sa ich týkajú. Spoločne s nimi vytvárajú predstavenia s protidrogovou tematikou, ale aj s rôznymi aktuálnymi spoločenskými problémami. Tu sa môžu mladí ľudia naplno realizovať a kreatívne využívajú svoj voľný čas.

Divadlo Crocus Theatre úspešne zahájilo svoju prvú divadelnú sezónu a s rozprávkami Žabiak Žofre a novou rozprávkou Kúzelný Félix sa tešia na stretnutie s Vami.

Autor: Crocus Theatre; Foto: autorO autorovi

Matej Somr

Matej SomrIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Rádio Extra

Free Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Dnes je:

KALENDÁR

apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Partner

Zdravie a krása