Regionoviny
Názor: Nastala vari doba temna?

 AKTUALITY
Názor: Nastala vari doba temna?
22 augusta
14:43 2020
Dnes som sa ráno pri raňajkách zamyslel. Hlavou mi prebehla myšlienka, žeby som si už rád aj prečítal nejaké správy. Podotýkam normálne správy. Otvoril som si naše známe press web stránky niektorých denníkov.

Tak ako som nazrel jedným očkom, tak som zároveň každú web stránku známych novín pekne takzvane ,,ixoval ,,. Aj keby som mal v skratke zhodnotiť syntax spravodajských denníkov, to sa jednoducho nedá. Do nedávna ešte boli správy radené aspoň 5 negatívnych a jedna pozitívna správa. Dnes je to takmer všetko negatívne. Neustále v médiách rezonuje téma COVID19 a navyše Slovenská pošta vychádza s ,,nádhernou,, známkou opäť s tematikou tohto ochorenia. V poslednom čase mám pocit, že ide o zámerné subliminálnej správy s jasným úmyslom robiť ľuďom zle. Podprahové vnímanie človeka je veľmi citlivé.

,, Podprahové vnímanie je vnem, ktorý je podaný pod limitom uvedomelého zmyslového vnímania. Vnímajúca osoba vníma vnem, ale v danom okamihu si ho neuvedomí. Podprahové vnímanie sa považuje za druh nevedomého vnímania.Podprahové vnímanie je možné spracovať iba cez elektromagnetický či mechanický signál – svetlo a zvuk. Nedávne štúdie dokazujú, že podprahové vnímanie môže ovplyvňovať budúce správanie osoby.,,

Rozumiem, že média majú v prvom rade informovať. No taktiež majú i možnosť vyváženej syntaxe obsahu spravodajstva. Neurobili nám média v spolupráci s politikmi a mužmi za tzv. oponou dobu temnú?

Správy v televízií alebo v rozhlase? Ehm! To sa už nedá počúvať ba ani vnímať. Momentálne máme nastavené zrkadlo, že je jednoducho všetko zle. Filtrovať správy? Komplikované! V podstate ráno si ku káve nemám možnosť prečítať normálne správy. Ani rádio či televíziu si radšej nepustím, pretože negatíve informácie sú ako chobotnica. Áno tie chápadla sa lepia dosť. Takže mi nezostáva nič iné, len sa pozerať radšej na rybičky či kvetiny.

Najhoršie na tom je, že masmédia sa v súčasnosti stali nepriateľom človeka.

Zamyslime sa.

Autor: Miro TrenkaO autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Pozitívne rádio

Live vysielanie

Dnes je:

KALENDÁR

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Partner

Zdravie a krása