Názor: Majú skutočne vládou dané všetky opatrenia zmysel?

Ťažko sa mi diskutuje na mnohých fórach, tak, aby som nebol vo väčšine terčom výsmechu. Pomaly sa aj začínam báť chodiť von. Každý s rúškom na tvári. V podstate niekdy neviem kto a ako ma môže okradnúť alebo kľudne aj zbiť. Veľmi ťažko by sa akýkoľvek priestupok dal identifikovať.

Na mnohých miestach hučí z reproduktorov alebo televízií aké sú povinnosti každého. Koho to baví neustále počúvať, pozerať či vnímať? Nie toho akosi veľa? Takéto opatrenia už vonkoncom nerobia dobré psychike človeka. V podstate je to týranie a nie prevencia či ochrana.

Vláda však myslela aj na dôchodcov, ktorí si výhradne môžu nakúpiť v časoch od 9:00 do 12:00. Dnes toto úplne nezmyselné nariadenie vlády funguje zrejme vo všetkých obchodoch. Položme si ruku na srdce je to skutočne nutné? Skutočne dôchodcovia dodržiavajú tento čas? Verte, že nie. Dnes mnohí išli do obchodu aj po tomto stanovenom čase.  Čiže predstava je zrejme taká, že najprv si veci vybavím, vrátim sa domov a pekne si počkám do 12tej a opäť pôjdem von, a vôbec som predtým blízko obchodu nebol.

V obchodoch si od dnes musíme buď dezinfikovať ruky, alebo použiť jednorazové rukavice, inak nikto nebude obslúžený. Po pravde toľko gumy, vinylu či ochranných rúšok som pokope dobre dávno nevidel. Vôbec nešetríme našu planétu. Seba ochránime, ale ako zlikvidujeme tento odpad? Nemusí byť ani infikovaný, stačí , že je umelý. Pred vstupom do obchodného domu si ruky musíme povinne dezinfikovať ale po nákupe a odchode už to nutné nie je? To mi vážne chcete nahovoriť, že každý povrch na potravinách, pečive, ovocí , či povrchoch obalov je 100% dezinfikovaný? A nákupne košíky? Vôbec si ich nedávame z ruky do ruky však?

Prečo nie sú napríklad otvorené záložne, ktoré majú omnoho väčšiu ochranu než pošty. Každá záložňa je vybavená sklom. Ľudia vari nepotrebujú pomôcť? Prečo nie sú záložne kategorizované do tzv. bankového sektoru? Predsa nejde o obchod v plnej miere. Záložňa predsa poskytuje pôžičky i keď za majetok. Dnešná vláda asi nerozmýšľa, nesúdim, ale podľa môjho skromného názoru sú otvorené dosť nepodstatné prevádzky.

Svetová zdravotnícka organizácia podotkla už niekoľkokrát, že rúška nemusia nosiť tí, ktorí sú zdraví. Nosiť ich majú tí, ktorí sú chorí, kašlú, kýchajú alebo sú akokoľvek inak chorí. V skutku rúškom podľa dostupných informácií nikto neochráni seba. Čiže infikovaní ma môže nakaziť kľudne a spokojne. Dôležité však je, že už ja, ktorý som zdravý pomaly ani dýchať nemôžem, alebo tobôž, žeby som sa voľne nadýchol, aby ma zbytočne ktosi neupozornil. Ale kľudne sa cez rúško nakaziť môžem áno?

Dnes napríklad vonku mierne poletoval sneh a dokonca je akosi zima na koniec marca. Nie je to akosi divné ? Skúsme trochu porozmýšľať.  Nejak je tu veľmi veľa náhôd.

Autor: Miro Trenka

Kalendár
august 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
« apr    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31