Regionoviny
Mesto Lučenec zavádza novú službu pre nepočujúcich

 AKTUALITY
Mesto Lučenec zavádza novú službu pre nepočujúcich
20 apríla
07:20 2021

Občanom so sluchovým hendikepom pri návšteve Mestského úradu v Lučenci pomôže pri komunikácii online tlmočník. Mesto Lučenec spúšťa od 19. apríla 2021 novú službu pre občanov DEAFCOM a TRANSKRIPT, ktorá uľahčí komunikáciu nepočujúcim, nedoslýchavým a ohluchnutým osobám pri vybavovaní agendy na úrade.

Aplikácia pre nepočujúcich

Aplikácia slúži osobám so sluchovým hendikepom ku komunikácii s počujúcimi formou online tlmočenia slovenského posunkového jazyka alebo online prepisu slovenského jazyka. Potrebu fyzickej prítomnosti tlmočníka efektívne nahradí možnosť spojiť sa s tlmočníkom pomocou videohovoru alebo formou online prepisu.

Spojenie cez tablet

Spojenie s tlmočníkom do posunkového jazyka je možné nadviazať jednoducho a rýchlo, a to prostredníctvom tabletu s aplikáciami DEAFCOM a TRANSKRIPT. Tablet je k dispozícii v Kancelárii prvého kontaktu mestského úradu. Keď klient so sluchovým hendikepom príde na úrad, vyškolená pracovníčka použije tablet ako prostriedok na komunikáciu s občanom. Tablet podľa potreby zobrazí buď prepis textu alebo text pretlmočený do posunkovej reči.

Aplikácia umožňuje obslúžiť klientov aj na diaľku prostredníctvom infolinky (volanie na špeciálne telefónne číslo). Služba je k dispozícii na internetovej stránke mesta Lučenec.

Prevádzková doba služieb a aplikácií: Pracovné dni od 8.00 do 16.00 hod.

Snahou mesta je neustále zvyšovať kvalitu poskytovaných služieb a tento projekt je ďalším krokom k debarierizácii Mestského úradu v Lučenci.

Zdroj: Lucenec.skO autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Pozitívne rádio

Live vysielanie

Dnes je:

KALENDÁR

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Partner

Zdravie a krása