Regionoviny
Letná novinka Invisible od Drozďa & Demex: Odpútaj sa od reality a zaži leto podľa seba!

 AKTUALITY
  • Záhrada kvitnúcich kvetov od Ivety Bencovej v Galérii SPP Prvý jarný týždeň bude v Galérii SPP patriť otvoreniu výstavy Záhrada slovenskej výtvarníčky Ivety Bencovej, ktorá naplní priestor rozkvitnutými kvetmi. Návštevníci si môžu pozrieť expozíciu malieb, ako aj keramických objektov....
  • SVETOVÝ DEŇ VODY 2023 Asociácia vodárenských spoločností si 22. marca pripomína Svetový deň vody, ktorý každoročne vyhlasuje Organizácia spojených národov. Tento rok sa zameriava na urýchlenie zmien na vyriešenie krízy v oblasti vody a...
  • Lučenec: V mestskom sade pribudli SLNEČNÉ HODINY Slnečné hodiny sú prastarým prostriedkom na meranie času. Rotácia Zeme spôsobuje zdanlivý pohyb Slnka po oblohe. Slnko vrhá tieň, ktorý potom za pomoci tienidla a stupnice ukazuje čas. Najstaršie zmienky...
  • Novembrový program v Novohradskom múzeu a galérii Aj tentokrát vám Novohradské múzeum a galéria prináša krátky program na november. Určite je sa na čo tešiť, ponuka je pestrá. Rôzné hry či aktivity najmä pre deti. A samozrejme...
  • Festival AMAVET má už 25 rokov Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) vás pozýva na jubilejné finále súťaže – 25. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET 2022. Podujatie sa uskutoční v dňoch 7. a 8....
13 júna
12:02 2017

Po hitoch ako It´s You, Kľúč, Waiting Fort The Rigth Time či Som To Ja prichádza Dj-ské duo Drozďo & Demex s ich novým prírastkom Invisible. Okrem toho, že letná novinka ulahodí nejednému uchu, ponúka človeku útek pred samotnou realitou.

Tanečná scéna na Slovensku zažila za posledný rok príliv sviežeho vánku. Talentovaní martinskí Dj-ovia inšpirovaní tvorbou Kygo či Alan Walkera, dopriali poslucháčom tvorbu v hudobnom štýle, ktorý momentálne kraľuje vo svete.

Pripadať si ako neviditeľný…

Podstata novinky spočíva v tom, aby poslucháča vtiahla do úplne inej dimenzie, kde niet miesta pre malichernosti a skôr dáva prednosť radosti a slobode.

V bežnom živote ľudia riešia množstvo zbytočných problémov, ktoré nie sú veľmi podstatné a samotný singel vypovedá o tom, ako sa niektorí jedinci môžu cítiť neviditeľní v tomto svete vzhľadom na ich odlišné hodnoty.

Na skladbe sme začali pracovať v decembri 2016. Vytvorili sme podklad a jedine čo nám chýbalo k celej dokonalosti bol vhodný vokál. Na internete sme našli speváčku, ktorá je zároveň autorka textu a po našom dlhodobom snažení sa nám podarilo dosiahnuť finálnu podobu.

Krásy Turca v jednom klipe

Videoklip k letnej novinke sa natáčal dva dni práve v Turci, odkiaľ pochádzajú aj samotní hudobní producenti. Natáčalo sa v Gaderskej doline (Čertová brána), na Blatnickom hrade a v jeho okolí, pri rybníkoch v Sučanoch, v Šútove a na lúke medzi Príbovcami a Košťanmi nad Turcom.

Najprv sme chceli, že budeme cestovať po svete a použijeme také zábery do nášho videoklipu. Napokon sme si boli pozrieť miesta po našom okolí a boli sme veľmi prekvapení z toho, aké krásy ponúka Turiec. Našim zámerom bolo spromovať náš región, kde žijeme, ale zároveň vyzdvihnúť to, že aj táto oblasť Slovenska má čo ponúknuť či už okolitým obyvateľom alebo dokonca turistom.

Príroda a hudba, 100% kombinácia pre ľudskú dušu

Dej videoklipu zavedie diváka práve do tajov spomínaných miest, cez ktoré putuje mladé dievča spoločne s mladíkmi . Hlavnú úlohu stvárnila mladá herečka Brigita Farkašová, známe i z mnohých slovenských reklám.

Zámerom tohto snímku je poukázať na to, ako viacerí z nás potrebujú aspoň na okamih byť sami sebou, odpútať sa od reality, stať sa na malú chvíľu neviditeľným a užívať si život plnými dúškami. Práve skvelá kombinácia záberov prírody ako aj hudobného podkladu je metaforou toho, po čom človek skutočne túži – po živote bez problémov a voľnosti.

Za celým nápadom ako aj dejom stojíme my, pričom technickú stránku ako aj celú úpravu zabezpečila spoločnosť z Košíc Flow Digital,“ dodali chalani na záver.

Leto 2017 v tanečnom šate

Hudobní producenti z formácie Drozďo & Demex pôsobia pod jednou značkou už od roku 2016, kedy sa im spoločnými silami podarilo preraziť vo veľkom štýle vďaka singlu It´s You. Skladba mala premiéru minulé leto na rádiu Európa 2.

Počas tohtoročnej letnej sezóny si chalani pre fanúšikov pripravili množstvo prekvapení. V polovici leta uzrie svetlo sveta ďalší tanečný song a osobne odohrajú svoje sety na rôznych festivaloch a v kluboch po celom Slovensku. Hudobné DJ-ské duo zavíta do miest ako ako Bojnice, Prievidza, Žilina, Trenčín, Bratislava, Martin alebo Považská Bystrica. Viac informácií nájdete na facebook stránke Drozďo & Demex.

VIDEO: Drozďo & Demex – Invisible

Foto: archív Drozďo & Demex, Video: youtube.comO autorovi

Matej Somr

Matej SomrIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Rádio Extra

Free Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Dnes je:

KALENDÁR

júl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Partner

Zdravie a krása