Regionoviny
Je to všetko až tak zle?

 AKTUALITY
  • Na Slavii v Trnave je zerekonštrouvaný bežecký oval opäť k dispozícii Bežecké trasy v športovom areáli Slávia sú pripravené na používanie. Posledným krokom pred ich kolaudáciou je dokončenie osvetlenia a terénnych úprav. Projekt bežeckých trás je súčasťou veľkého projektu komplexnej revitalizácie Slávie. V areáli športoviska jeho...
  • Nitra získala peniaze na zelené projekty Nitra obnoví z európskych prostriedkov Mestský park, hradný kopec, zrevitalizuje vnútroblok na Štúrovej ulici a areál základnej školy na Škultétyho. Radnica uspela so žiadosťami o nenávratné finančné príspevky a získala na tieto zelené projekty...
  • Súťažiaci žiaci z AMAVET-u reprezentujú Slovensko už aj v Indonézii Medzinárodná súťaž mládeže vo vede, technike a inžinierstve sa konala 15. – 18. apríla v Indonézii. Na súťaži ISTEC 2022 (International Science Technology and Engineering Competition) sa prvýkrát zúčastnili aj súťažiaci zo...
  • Všeobecná lekárka je po prvýkrát nominovaná na prestížne ocenenie Krištáľové krídlo Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva vyjadruje nesmiernu hrdosť z nominácie svojej členky MUDr. Adriany Šimkovej na ocenenie Krištáľové krídlo v kategórii Medicína a veda. Krištáľové krídlo je ocenenie udeľované každoročne od roku 1997...
  • Riamavská Sobota: Zmena na trénerskom poste Rimavskosobotských futbalistov od 10. januára vedie staronový kormidelník Eugen Jenci Bari z Fiľakova. Mestský športový klub Rimavská Sobota o tom informoval na sociálnej sieti. Podľa konateľa MŠK RS Ondreja Václavíka...
Je to všetko až tak zle?
27 septembra
13:02 2020
Svoj názor začnem polemickou otázkou: ,,Je situácia na Slovensku skutočne až taká vážna?ʺ

Osobne ani sám neviem. S ľuďmi s ktorými sa stretávam denno-denne nie je ani jeden infikovaný, chorý alebo zasiahnutý ochorením COVID-19. Pravdou je, že títo ľudia sú mnohí veľmi silní jedinci na veľmi vysokej úrovni. Sú to lekári, starí politici, ktorí už vo vláde dávno nie sú, zdravotné sestry. No každý z týchto ľudí ma na daný problém jasný názor. ,,Je to prehnané! ʺ No nikto to nepovie verejne, pretože má strach.

Spomenieme si čo predchádzalo tomuto v predošlých rokoch? Úmyselné vymývanie mozgov veľkými megaprojektami? Vyvolení, Big Brother, Superstar, Vois, Farma a podobne? Áno pod zlatou maskou toho, že niekto chce podporiť začínajúcich  mladých umelcov? Vysoké výhry aj za cenu zhovädenia sa? Celé Slovensko bolo paf. Ľudia sa veľmi dobre bavili pravdupovediac tak vcelku americkým spôsobom. Ešte nebliká kontrolka? Nič? Nevadí.

Čo takto hra s podprahovým vnímaním? Hra s farbami? Opakujúce spoty, šírenie strachu. Mnohí si ani neuvedomujeme ako vážne dokáže byť napadnuté vnímanie človeka a predkladanie subliminalnych informácií.  Takéto metódy sa kedysi používali v psychiatrií.

Podprahové vnímanie je vnem, ktorý je podaný pod limitom uvedomelého zmyslového vnímania. Vnímajúca osoba vníma vnem, ale v danom okamihu si ho neuvedomí. Podprahové vnímanie sa považuje za druh nevedomého vnímania.

Podprahové vnímanie je možné spracovať iba cez elektromagnetický či mechanický signál – svetlo a zvuk. Nedávne štúdie dokazujú, že podprahové vnímanie môže ovplyvňovať budúce správanie osoby.

Využitie podprahových signálov

Použitie podprahových signálov vychádza z predpokladu, že je možné využiť ich na:

  1. nevedomé a manipulatívne zneužívanie vplyvu podprahových signálov na ľudskú psychiku zo strany iných
  2. pozitívne (tiež nevedomé) ovplyvňovanie ľudskej psychiky zo strany iných
  3. k dobrovoľnému a vedomému preprogramovávaniu tých častí svojej vlastnej mysle, ktorú inak nedokážeme podľa svojich predstáv ovplyvňovať.

Najhoršie však na tom je, že pán premiér Matovič vôbec nekoná samostatne a podľa viditeľných reakcií nemá ani vlastný úsudok. Neustále sa opiera o tézy tých istých epidemiológov. Neustále počúvame tie isté mená. Nič iné ani nové. Myslíte si, že to tak má byť? Na Slovensku sa nerobia žiadne verejne dostupné štúdie. Preberajú sa iba informácie zo zahraničia.

Vo svojich komentároch som nikdy nekritizoval moderátorov či redaktorov, maximálne vtedy ak bol nejak zaujatý. Novinári majú informovať čo aj robia. Mnohí však možno netušia, že sú v hre niečoho skutočne veľkého a možno aj zlého. Robia to len preto, že ich to baví. Robia to s láskou a v plnom nasadení, ale mnohí ani netušia čo za tým všetkým je. Česť výnimkám.

Určite sa nestotožňujem s útokom premiéra Matoviča na Igora Bukovského. Žiaľ Bukovský pozná recept a niektorým sa to nepáči. Každý kto sa venuje zdravej výžive predsa vie, že čo zjeme v podstate tým aj sme. Cvičenie a pohyb= život. Keď stojíme stagnujeme a upadáme, sme chorí. Niektoré hygienické opatrenia ako umývanie a dezinfekcia rúk tu mala byť už dávno. Hranice boli otvorené a hocikto sem mohol hocičo doviesť už dávno. 

Každopádne strava je veľmi dôležitá a nie len hocijaká ale aj farebná. My ľudia sme jednoducho svetlá, svetielka. A z čoho sa svetlo skladá? Predsa zo spektra farieb. To čo vysvetľujem píšem iba v kocke.

Ako malý som býval veľmi chorý, narodil som sa s astmatickou bronchitídou. Lekári mi neustále ordinovali nejaké lieky, inhalátory, bol som vkuse unavený. Žiaľ z liekov. V 15 rokoch som si povedal, že to takto ísť ďalej nemôže. Vysadil som všetko. A týmto vôbec nenabádam ľudí, aby to urobili rovnako. Je to len kus mojej skúsenosti.

Dnes ak beriem lieky jedine vitamíny C, D, B komplex a zredukoval som pitie mlieka na minimum. Vitamíny užívam, pretože nemám čas na tak zdravotný štýl aký by bol potrebný No keby ľudia viac vnímali svoje telo, skúšali ktoré potraviny môžu a ktoré nie. Verte mi bolo by chorých omnoho menej ľudí.

Premiér Matovič sa k slovenskému ľudu správa necitlivo, vníma len to čo mu hučia do hlavy iní. To čo sa deje je tak háklivé, ľudia sú tak zraniteľní. Žiadna vláda ešte tak nebola dobrá, aby ľudia boli spokojní. To ani nebude. Dôležité je, akú komunikáciu premiér zvolí. Podstatné je v ťažkých časoch sa správať citlivo a zodpovedne. To čo sa deje teraz a za posledného trištvrte roka veľmi zodpovedné nie je. Nie len ľudia majú byť zodpovední ale aj samotný premiér, pretože ani on na tej svadbe moc zodpovedný tiež nebol. A to vôbec nie je dobrý príklad.

Zamyslime sa, čo chceme, kde spejeme…

 

Autor: Miro Trenka

 

 O autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Pozitívne rádio

Live vysielanie

Dnes je:

KALENDÁR

august 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Partner

Zdravie a krása