Regionoviny
Je to všetko až tak zle?

 AKTUALITY
  • Záhrada kvitnúcich kvetov od Ivety Bencovej v Galérii SPP Prvý jarný týždeň bude v Galérii SPP patriť otvoreniu výstavy Záhrada slovenskej výtvarníčky Ivety Bencovej, ktorá naplní priestor rozkvitnutými kvetmi. Návštevníci si môžu pozrieť expozíciu malieb, ako aj keramických objektov....
  • SVETOVÝ DEŇ VODY 2023 Asociácia vodárenských spoločností si 22. marca pripomína Svetový deň vody, ktorý každoročne vyhlasuje Organizácia spojených národov. Tento rok sa zameriava na urýchlenie zmien na vyriešenie krízy v oblasti vody a...
  • Lučenec: V mestskom sade pribudli SLNEČNÉ HODINY Slnečné hodiny sú prastarým prostriedkom na meranie času. Rotácia Zeme spôsobuje zdanlivý pohyb Slnka po oblohe. Slnko vrhá tieň, ktorý potom za pomoci tienidla a stupnice ukazuje čas. Najstaršie zmienky...
  • Novembrový program v Novohradskom múzeu a galérii Aj tentokrát vám Novohradské múzeum a galéria prináša krátky program na november. Určite je sa na čo tešiť, ponuka je pestrá. Rôzné hry či aktivity najmä pre deti. A samozrejme...
  • Festival AMAVET má už 25 rokov Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) vás pozýva na jubilejné finále súťaže – 25. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET 2022. Podujatie sa uskutoční v dňoch 7. a 8....
Je to všetko až tak zle?
27 septembra
13:02 2020
Svoj názor začnem polemickou otázkou: ,,Je situácia na Slovensku skutočne až taká vážna?ʺ

Osobne ani sám neviem. S ľuďmi s ktorými sa stretávam denno-denne nie je ani jeden infikovaný, chorý alebo zasiahnutý ochorením COVID-19. Pravdou je, že títo ľudia sú mnohí veľmi silní jedinci na veľmi vysokej úrovni. Sú to lekári, starí politici, ktorí už vo vláde dávno nie sú, zdravotné sestry. No každý z týchto ľudí ma na daný problém jasný názor. ,,Je to prehnané! ʺ No nikto to nepovie verejne, pretože má strach.

Spomenieme si čo predchádzalo tomuto v predošlých rokoch? Úmyselné vymývanie mozgov veľkými megaprojektami? Vyvolení, Big Brother, Superstar, Vois, Farma a podobne? Áno pod zlatou maskou toho, že niekto chce podporiť začínajúcich  mladých umelcov? Vysoké výhry aj za cenu zhovädenia sa? Celé Slovensko bolo paf. Ľudia sa veľmi dobre bavili pravdupovediac tak vcelku americkým spôsobom. Ešte nebliká kontrolka? Nič? Nevadí.

Čo takto hra s podprahovým vnímaním? Hra s farbami? Opakujúce spoty, šírenie strachu. Mnohí si ani neuvedomujeme ako vážne dokáže byť napadnuté vnímanie človeka a predkladanie subliminalnych informácií.  Takéto metódy sa kedysi používali v psychiatrií.

Podprahové vnímanie je vnem, ktorý je podaný pod limitom uvedomelého zmyslového vnímania. Vnímajúca osoba vníma vnem, ale v danom okamihu si ho neuvedomí. Podprahové vnímanie sa považuje za druh nevedomého vnímania.

Podprahové vnímanie je možné spracovať iba cez elektromagnetický či mechanický signál – svetlo a zvuk. Nedávne štúdie dokazujú, že podprahové vnímanie môže ovplyvňovať budúce správanie osoby.

Využitie podprahových signálov

Použitie podprahových signálov vychádza z predpokladu, že je možné využiť ich na:

  1. nevedomé a manipulatívne zneužívanie vplyvu podprahových signálov na ľudskú psychiku zo strany iných
  2. pozitívne (tiež nevedomé) ovplyvňovanie ľudskej psychiky zo strany iných
  3. k dobrovoľnému a vedomému preprogramovávaniu tých častí svojej vlastnej mysle, ktorú inak nedokážeme podľa svojich predstáv ovplyvňovať.

Najhoršie však na tom je, že pán premiér Matovič vôbec nekoná samostatne a podľa viditeľných reakcií nemá ani vlastný úsudok. Neustále sa opiera o tézy tých istých epidemiológov. Neustále počúvame tie isté mená. Nič iné ani nové. Myslíte si, že to tak má byť? Na Slovensku sa nerobia žiadne verejne dostupné štúdie. Preberajú sa iba informácie zo zahraničia.

Vo svojich komentároch som nikdy nekritizoval moderátorov či redaktorov, maximálne vtedy ak bol nejak zaujatý. Novinári majú informovať čo aj robia. Mnohí však možno netušia, že sú v hre niečoho skutočne veľkého a možno aj zlého. Robia to len preto, že ich to baví. Robia to s láskou a v plnom nasadení, ale mnohí ani netušia čo za tým všetkým je. Česť výnimkám.

Určite sa nestotožňujem s útokom premiéra Matoviča na Igora Bukovského. Žiaľ Bukovský pozná recept a niektorým sa to nepáči. Každý kto sa venuje zdravej výžive predsa vie, že čo zjeme v podstate tým aj sme. Cvičenie a pohyb= život. Keď stojíme stagnujeme a upadáme, sme chorí. Niektoré hygienické opatrenia ako umývanie a dezinfekcia rúk tu mala byť už dávno. Hranice boli otvorené a hocikto sem mohol hocičo doviesť už dávno. 

Každopádne strava je veľmi dôležitá a nie len hocijaká ale aj farebná. My ľudia sme jednoducho svetlá, svetielka. A z čoho sa svetlo skladá? Predsa zo spektra farieb. To čo vysvetľujem píšem iba v kocke.

Ako malý som býval veľmi chorý, narodil som sa s astmatickou bronchitídou. Lekári mi neustále ordinovali nejaké lieky, inhalátory, bol som vkuse unavený. Žiaľ z liekov. V 15 rokoch som si povedal, že to takto ísť ďalej nemôže. Vysadil som všetko. A týmto vôbec nenabádam ľudí, aby to urobili rovnako. Je to len kus mojej skúsenosti.

Dnes ak beriem lieky jedine vitamíny C, D, B komplex a zredukoval som pitie mlieka na minimum. Vitamíny užívam, pretože nemám čas na tak zdravotný štýl aký by bol potrebný No keby ľudia viac vnímali svoje telo, skúšali ktoré potraviny môžu a ktoré nie. Verte mi bolo by chorých omnoho menej ľudí.

Premiér Matovič sa k slovenskému ľudu správa necitlivo, vníma len to čo mu hučia do hlavy iní. To čo sa deje je tak háklivé, ľudia sú tak zraniteľní. Žiadna vláda ešte tak nebola dobrá, aby ľudia boli spokojní. To ani nebude. Dôležité je, akú komunikáciu premiér zvolí. Podstatné je v ťažkých časoch sa správať citlivo a zodpovedne. To čo sa deje teraz a za posledného trištvrte roka veľmi zodpovedné nie je. Nie len ľudia majú byť zodpovední ale aj samotný premiér, pretože ani on na tej svadbe moc zodpovedný tiež nebol. A to vôbec nie je dobrý príklad.

Zamyslime sa, čo chceme, kde spejeme…

 

Autor: Miro Trenka

 

 O autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Rádio Extra

Free Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Dnes je:

KALENDÁR

apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Partner

Zdravie a krása