Regionoviny
Je to všetko až tak zle?

 AKTUALITY
 • V Bratislave si verejne môžete opäť posedieť Projekt Sadni si! prináša do verejných priestorov voľné verejné sedenie, ktoré upriamuje pozornosť ľudí na verejné priestory, kde si môžu príjemne posedieť. Hoci na týchto miestach lavičky alebo iný mobiliár...
 • Dubnica nad Váhom: Čo znamenajú sochy, objavujúce sa po meste? Inovatívny festival využíva priestory interiéru i exteriéru na to, aby ukázal, že umenie nemožno umlčať ani v časoch pandémie. Umenie bezpečne, umenie bez obmedzení a umenie pre každého. Od 15. mája 2021 všetkých priaznivcov kultúry,...
 • V Košiciach ožili fontány, do piatku ich sprevádzkujú 15 Začiatok mája je v Košiciach už tradične v znamení spúšťania fontán v metropole východu. Tie spravuje Správa mestskej zelene (SMsZ). Jej zamestnanci v uplynulých dňoch uskutočnili jarnú údržbu a repasovanie čerpadiel, ktoré sú...
 • Pravidlá platia aj pre novinárov – Etický kódex Nenávidení aj milovaní. Novinári. Deň čo deň sa spoločnosť stretáva s prácou osôb, ktoré sa venujú žurnalistike. Práve oni sú tými, ktorí širokú verejnosť informujú o aktuálnych udalostiach doma aj...
 • Redaktor lovil v rieke podvodníkov Šmejdi. Takýmto názvom označuje naša spoločnosť podvodníkov, ktorí sa snažia pripraviť nič netušiacich ľudí o ich peniaze. Až do dnešných dní sa môžeme bežne stretnúť s podomovými predajcami, ktorí sa...
Je to všetko až tak zle?
27 septembra
13:02 2020
Svoj názor začnem polemickou otázkou: ,,Je situácia na Slovensku skutočne až taká vážna?ʺ

Osobne ani sám neviem. S ľuďmi s ktorými sa stretávam denno-denne nie je ani jeden infikovaný, chorý alebo zasiahnutý ochorením COVID-19. Pravdou je, že títo ľudia sú mnohí veľmi silní jedinci na veľmi vysokej úrovni. Sú to lekári, starí politici, ktorí už vo vláde dávno nie sú, zdravotné sestry. No každý z týchto ľudí ma na daný problém jasný názor. ,,Je to prehnané! ʺ No nikto to nepovie verejne, pretože má strach.

Spomenieme si čo predchádzalo tomuto v predošlých rokoch? Úmyselné vymývanie mozgov veľkými megaprojektami? Vyvolení, Big Brother, Superstar, Vois, Farma a podobne? Áno pod zlatou maskou toho, že niekto chce podporiť začínajúcich  mladých umelcov? Vysoké výhry aj za cenu zhovädenia sa? Celé Slovensko bolo paf. Ľudia sa veľmi dobre bavili pravdupovediac tak vcelku americkým spôsobom. Ešte nebliká kontrolka? Nič? Nevadí.

Čo takto hra s podprahovým vnímaním? Hra s farbami? Opakujúce spoty, šírenie strachu. Mnohí si ani neuvedomujeme ako vážne dokáže byť napadnuté vnímanie človeka a predkladanie subliminalnych informácií.  Takéto metódy sa kedysi používali v psychiatrií.

Podprahové vnímanie je vnem, ktorý je podaný pod limitom uvedomelého zmyslového vnímania. Vnímajúca osoba vníma vnem, ale v danom okamihu si ho neuvedomí. Podprahové vnímanie sa považuje za druh nevedomého vnímania.

Podprahové vnímanie je možné spracovať iba cez elektromagnetický či mechanický signál – svetlo a zvuk. Nedávne štúdie dokazujú, že podprahové vnímanie môže ovplyvňovať budúce správanie osoby.

Využitie podprahových signálov

Použitie podprahových signálov vychádza z predpokladu, že je možné využiť ich na:

 1. nevedomé a manipulatívne zneužívanie vplyvu podprahových signálov na ľudskú psychiku zo strany iných
 2. pozitívne (tiež nevedomé) ovplyvňovanie ľudskej psychiky zo strany iných
 3. k dobrovoľnému a vedomému preprogramovávaniu tých častí svojej vlastnej mysle, ktorú inak nedokážeme podľa svojich predstáv ovplyvňovať.

Najhoršie však na tom je, že pán premiér Matovič vôbec nekoná samostatne a podľa viditeľných reakcií nemá ani vlastný úsudok. Neustále sa opiera o tézy tých istých epidemiológov. Neustále počúvame tie isté mená. Nič iné ani nové. Myslíte si, že to tak má byť? Na Slovensku sa nerobia žiadne verejne dostupné štúdie. Preberajú sa iba informácie zo zahraničia.

Vo svojich komentároch som nikdy nekritizoval moderátorov či redaktorov, maximálne vtedy ak bol nejak zaujatý. Novinári majú informovať čo aj robia. Mnohí však možno netušia, že sú v hre niečoho skutočne veľkého a možno aj zlého. Robia to len preto, že ich to baví. Robia to s láskou a v plnom nasadení, ale mnohí ani netušia čo za tým všetkým je. Česť výnimkám.

Určite sa nestotožňujem s útokom premiéra Matoviča na Igora Bukovského. Žiaľ Bukovský pozná recept a niektorým sa to nepáči. Každý kto sa venuje zdravej výžive predsa vie, že čo zjeme v podstate tým aj sme. Cvičenie a pohyb= život. Keď stojíme stagnujeme a upadáme, sme chorí. Niektoré hygienické opatrenia ako umývanie a dezinfekcia rúk tu mala byť už dávno. Hranice boli otvorené a hocikto sem mohol hocičo doviesť už dávno. 

Každopádne strava je veľmi dôležitá a nie len hocijaká ale aj farebná. My ľudia sme jednoducho svetlá, svetielka. A z čoho sa svetlo skladá? Predsa zo spektra farieb. To čo vysvetľujem píšem iba v kocke.

Ako malý som býval veľmi chorý, narodil som sa s astmatickou bronchitídou. Lekári mi neustále ordinovali nejaké lieky, inhalátory, bol som vkuse unavený. Žiaľ z liekov. V 15 rokoch som si povedal, že to takto ísť ďalej nemôže. Vysadil som všetko. A týmto vôbec nenabádam ľudí, aby to urobili rovnako. Je to len kus mojej skúsenosti.

Dnes ak beriem lieky jedine vitamíny C, D, B komplex a zredukoval som pitie mlieka na minimum. Vitamíny užívam, pretože nemám čas na tak zdravotný štýl aký by bol potrebný No keby ľudia viac vnímali svoje telo, skúšali ktoré potraviny môžu a ktoré nie. Verte mi bolo by chorých omnoho menej ľudí.

Premiér Matovič sa k slovenskému ľudu správa necitlivo, vníma len to čo mu hučia do hlavy iní. To čo sa deje je tak háklivé, ľudia sú tak zraniteľní. Žiadna vláda ešte tak nebola dobrá, aby ľudia boli spokojní. To ani nebude. Dôležité je, akú komunikáciu premiér zvolí. Podstatné je v ťažkých časoch sa správať citlivo a zodpovedne. To čo sa deje teraz a za posledného trištvrte roka veľmi zodpovedné nie je. Nie len ľudia majú byť zodpovední ale aj samotný premiér, pretože ani on na tej svadbe moc zodpovedný tiež nebol. A to vôbec nie je dobrý príklad.

Zamyslime sa, čo chceme, kde spejeme…

 

Autor: Miro Trenka

 

 O autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

MEDZINÁRODNÉ DNI

-Deň víťazstva nad fašizmom

-Svetový deň Červeného kríža

-Svetový deň chôdze

07. 05.2021, Meniny má: Ingrida.

Pozitívne rádio

Live vysielanie

UDALOSTI

 • 1902 – výbuch sopky Pelée na karibskom ostrove Martinik; sopka úplne zničila mesto St. Pierre a zahynulo 28 000 ľudí
 • 1945 – ukončenie druhej svetovej vojny v Európe
 • 1962 – prvý testovací štart nosnej rakety Atlas-Centaur skončil haváriou
 • 1984 – Sovietsky zväz oznámil, že bude bojkotovať Letné olympijské hry 1984 v Los Angeles
 • 1984 – štart nákladnej lode Progress 21 k stanici Saľut 7
 • 1985 – štart francúzskeho komunikačného satelitu Telecom-1B a amerického komunikačného satelitu Gstar-1 z kozmodrómu Kuru

Los Brados – Lásku nezastavíš

KALENDÁR

máj 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Partner

Zdravie a krása