Regionoviny
Dokáže záložňa dopomôcť?

 AKTUALITY
Dokáže záložňa dopomôcť?
22 decembra
20:02 2019

Mnohokrát sa človek môže ocitnúť na pokraji svojich finančných možnosti, no vždy pokiaľ má akýsi majetok dokáže si dopomôcť. A to úplne jednoducho. Zdravie a živobytie je predsa pre každého veľmi dôležité.

Keď už nikto nie je ochotný Vám dať pôžičku v banke alebo ochotný nie je i nebankový sektor, poslednou alternatívou zostáva stará dobrá záložňa. Uvedomelí ľudia ju navštevujú ak je to skutočne nutné. Medzi nimi sú aj lekári či právnici, učitelia a mnohí  iní. Vedia, že život je dôležitejší než majetok. Chodiť do záložne vôbec nie je hanba.

Kedysi mi jedna žena povedala: ,,Vieš, keď máš zlato máš aj peniaze.“ Samozrejme mala pravdu.

Záložňa však nie je iba o zlate a šperkoch ale aj všedných veciach. Chcete sa zbaviť starých veci? Krištáľ, porcelán, sošky, ale aj poháre,  elektroniku a rôzne veci, ktoré už nepotrebujete, môžete predať za symbolickú cenu tiež do záložne. Dokonca aj knihy. Na webstránkach záložní sa dozviete viac. Nevyhadzujte čo nemusíte. Navyše za symbolické euro si môžete s čistým svedomím sadnúť na kávu a  s dobrým pocitom, že daná vec môže slúžiť ďalej za lacný peniaz niekomu inému. Neznehodnotíte diela, ktoré už niekto vyrobil.  Mnohí pracovníci týchto záložní sú milí a skutočne sa snažia človeku pomôcť do takej miery akú pustia záložné podmienky.

Určite nikto neodporúča zakladať a predávať kradnuté veci. V zmluvách záložní sa každý zaväzuje, že dané veci patria výlučne zakladateľovi alebo predajcovi. Treba mať i na zreteli, že všetko je preukázateľné. Každý kto príde do záložne musí si byť vedomý toho kam vstúpil, nie do starožitníctva ani do bežného obchodu. Nutné je aj vidieť za aké sumy dané predmety záložňa predáva. Úroky sú všade ako v banke či nebankovom sektore tak isto i v záložni. Každý klient je s úrokovými sadzbami oboznámený vopred.

Keď nie ste odkázaní zakladať tak s čistým svedomím predajte to čo už nepotrebujete, ale určite sa vopred informujte či vaša záložňa má miesto pre vaše veci.

Autor: Miro TrenkaO autorovi

admin

adminIné články0 Komentárov

Bez komentára/ov!

Momentálne neexistujú žiadne komentáre, chcete ich pridať?

Napíšte komentár

Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.

Pozitívne rádio

Live vysielanie

Dnes je:

KALENDÁR

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Partner

Zdravie a krása