Bratislava: Aj Staré mesto je prosociálne

41 x Prečítané Bez komentára
Bratislavská mestská časť staré mesto vám môže pomôcť s výchovou vaších detí. Stačí o to požiadať.
Moderná rodina

Trend modernej rodiny je rodina s jedným alebo žiadnym dieťaťom. Okrem iného je dôvodom aj finančná náročnosť starostlivosti o vlastných potomkov. Z jedného platu dokáže rodina ako-tak zaplatiť svoje náklady spojené s bývaním, je takmer nemožné, aby dokázala zabezpečiť chod domácnosti aj starostlivosť o všestrannú výchovu dieťaťa.

Štandardy našich rodín

Na to však, aby naša spoločnosť prosperovala, je dôležité, aby naše rodiny nehynuli. Je potrebné, aby sa mladé páry nebáli mať viac ako jedno dieťa. Je však náročné pre každého rodiča pozerať sa na dieťa, ktorému nedokáž zabezpečiť ani len základné potreby, nie to ešte nejaký štandard v podobe vyššej edukácie, ktorá by zabezpečovala všestranný rozvoj dieťaťa. To, čo je pre málopočetné rodiny štandardom, je pre rodiny so štyrmi či viac deťmi len snom.

Finančný príspevok

Aj z tohto dôvodu zabezpečuje bratislavská mestká časť Staré mesto finančný príspevok na podporu mnohodetných rodín. Každá mnohodetná rodina, po splnení podmienok, môže získať finančný príspevok na každé z detí až do výšky 100 Eur. Tento príspevok dokáže pomôcť nejednej rodine. Môžeme len dúfať, že tento prosociálny krok mestskej časti sa postupne rozšíri medzi všetky obce a mestá našej republiky.

Autor: Mário Révész

O autorovi

Mário Révész
Moja obľúbená veta začína vždy "vedeli ste, že...?" V podstate, to som celý ja. Patrím medzi ľudí, ktorých zaujíma z každého rožku-trošku. Z toho dôvodu aj moje články hovoria o vede, zdraví, náboženstve, politike, hudbe, sociálnych veciach atď. V regionovinách som sa rozhodol publikovať svoje názory práve preto, lebo tu môžem byť skutočne slobodný. Nie je potrebné byť niekým, kým nie som. Môžem písať vlastným štýlom a o čom chcem a kedy chcem. Som absolventom Prvého slovenského literárneho gymnázia v Revúcej a absolventom Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Pochádzam z juhu stredného Slovenska, a však už nejaký čas žijem v našom hlavnom meste, kde som sa aj dostal do tímu redakcie regionoviny.sk Zaraďujem samého seba medzi mladú generáciu rómov so slovenskou národnosťou, ktorí dokážu šíriť medzi ostatných vzdelanosť, spolupatričnosť a pohodu.

Súvisiace články

Môžete napísať komentár

Komentujte a podeľte sa o svoje myšlienky

Jediné pozitívne rádio

Partner

Zdravie a krása