Regionoviny
Aj v Nitrianskom kraji sme našli výnimočné príbehy solidarity a ľudskosti aj v roku 2021

 AKTUALITY
Aj v Nitrianskom kraji sme našli výnimočné príbehy solidarity a ľudskosti aj v roku 2021
28 decembra
08:34 2021

Vyše dvadsaťročná tradícia oceňovania výnimočných dobrovoľníckych skutkov a projektov prebehol aj tento rok vo všetkých krajoch Slovenska, vrátane Nitrianskeho, a taktiež prebehne aj na národnej úrovni.

Srdce na dlani je ocenenie výnimočných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, jednotlivcov aj kolektívov za ich dobrovoľné aktivity uskutočňované v prospech iných v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja komunity, ochrany životného prostredia, zdravia, kultúry, umenia, výchovy, vzdelávania, vykonávané bez nároku na finančnú odmenu alebo akýkoľvek honorár. Rovnako je aj ocenením výnimočných projektov, ktoré svojím poslaním menia veci k lepšiemu.

Poslaním a zmyslom ocenenia je vždy vyjadriť osobitnú vďaku tým, ktorí si vo svojom voľnom čase nájdu miesto na pomoc iným a všade tam, kde je to jednoducho potrebné. Tento rok sme prijali 35 nominácií od mimovládnych organizácií, zariadení sociálnych služieb či jednotlivcov. Bolo nominovaných viac ako 45 dobrovoľníkov v 9 kategóriách.“ uvádza Jana Andreasová z NCD.

Tento rok slávnostné vyhlásenie výsledkov bolo opäť realizované prostredníctvom videodokrútok na youtubovom kanály Nitrianskeho centra dobrovoľníctva 12.12.2021.

Ocenenie Srdce na dlani 2021 získali nasledujúci dobrovoľníci:

  • Dobrovoľník/čka do 18 rokov – Sabinka Kováčová, nominovaná KlauDIA
  • Dobrovoľník/čka v oblati práce s deťmi a mládežou – Lucia Kociská , nominovaná Generation of love
  • Dobrovoľník/čka v oblasti kultúry a umenia – Ivan Gontko, nominovaný Nitrianskou komunitnou nadáciou
  • Dobrovoľník/čka v bolasti výchovy a v vzdelávania – Lenka Šubová, nominovaná Slovenský skauting, Skautská oblasť kniežaťa Pribinu – Nitra
  • Dobrovoľník/čka v sociálnej a zdravotnej oblasti – Blažena Labašová, nominovaná Prosocia
  • Dobrovoľník/čka v oblasti ochrany životného prostredia – Martin Drozd, nominovaný Jaguár Land Rover
  • Dobrovoľník/čka v čase pandémie – Miroslava Bugárová, nominovaná NITRAVA, Zariadenie sociálnych služieb Nitra
  • Koordinátorka dobrovoľníkov/čok – Miriama Bošelová, nominovaná Mareena
  • Subjekt podporujúci dobrovoľníctvo – Základná škola Zbehy 661, nomonivaná Klaudia

Aj  v roku 2021 prebehlo oceňovanie Srdce na dlani v ôsmich krajoch Slovenska. Navyše, bude priamo prepojené aj s oceňovaním na celonárodnej úrovni, na ktoré budú nominované tie najvýnimočnejšie príbehy z jednotlivých krajov,“ dopĺňa Dominika Hradiská, riaditeľka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.

Partnerom podujatí vo všetkých krajoch je Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií a CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum. Záštitu nad oceňovaním na úrovni krajov prevzal splnomocnenec vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti

Srdce na dlani je projekt podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2021“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže, Mesta Nitra a Nadácie Slovenská sporiteľňa. Aktivitu podporil tiež Nadačný fond Jaguar Land Rover Slovakia v Nadácii Pontis.

Zdroj: Andrea Kosir HuganovaO autorovi

admin

adminIné články

Pozitívne rádio

Live vysielanie

Dnes je:

KALENDÁR

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Partner

Zdravie a krása